29 kwietnia 2020

Woseba – nowe opakowania – Puszki

Z myślą o konsumentach i dbałość o środowisko, producent kawy WOSEBA w styczniu 2020 roku wprowadził na rynek większość swoich produktów w nowym opakowaniu – puszka 500g. Jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadza na rynek również kawy ziarniste w puszce o gramaturze 500 gramów. Opakowanie typu puszka jest bardziej przyjazne środowisku, gdyż nadaje się do recyklingu, a to dodatkowy atut w oczach konsumenta.

Kawa ziarnista w puszkach – opakowanie, które robi różnicę

Koneserzy kawy ziarnistej wiedzą, że najgłębszy smak i pełnię intensywnych aromatów szlachetnego napoju można uzyskać przez zaparzenie świeżo zmielonych ziaren kawy. Poranna celebracja całego rytuału związanego z przyrządzeniem ulubionej kawy, zapach świeżo zmielonych ziaren i oczekiwanie na pobudzający zmysły napój to zwyczaj, o który warto zadbać. Dobrze zaparzona, świeżo zmielona kawa odwdzięczy się z pewnością doskonałym smakiem i zapewni porcję energii na dobry start.

MIELENIE ZIAREN KAWY

Podczas mielenia ziaren kawy warto trzymać się jednej prostej zasady – należy zmielić tylko tyle ziaren, ile wykorzystamy do jednego parzenia.

Przechowywanie kawy a jej właściwości

Aby ziarna ulubionej kawy zachowały wszystkie cenne właściwości i pełne spektrum aromatu, muszą być odpowiednio przechowywane. Przede wszystkim miejsce, w którym trzymamy kawę powinno być suche oraz znajdować się z dala od źródeł ciepła i wilgoci. Dlatego kawę najlepiej przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym, szczelnym i nieprzezroczystym opakowaniu. Najlepszym opakowaniem, które zapewnia ziarnom kawy idealne warunki przechowywania jest odpowiednia puszka. Skąd wziąć taką puszkę? Najprościej kupić w niej wybraną kawę. Zyskamy wówczas nie tylko doskonałe ziarno, ale funkcjonalne, gotowe opakowanie – szczelne, bezpieczne i ciekawe estetycznie. Warto zainwestować parę złotych więcej, a puszkę po zużytej kawie potraktować jako opakowanie wielokrotnego użytku.

Puszka jako praktyczne opakowanie

Kupując kawę w puszce, oprócz doskonałej kawy otrzymujemy również estetyczne i idealnie hermetyczne zamknięte opakowanie. Wysoka jakość wykonania unikatowych puszek sprawia, że nawet przy wielokrotnym używaniu nie tracą swoich parametrów i gwarantują najlepszą ochronę zawartości produktu. Dzięki temu przechowywana kawa długo zachowuje swoje walory: niepowtarzalne  aromaty, złożone smaki, a także wyjątkowo cenne właściwości antyoksydacyjne. Puszkę po zużytej kawie można z powodzeniem wykorzystać jako pojemnik na kolejną kawę. Wystarczy pierwszy zakup kawy w takim opakowaniu, aby przekonać się o jej nie tylko użytkowych, ale również estetycznych walorach. 

Oryginalna, ciekawie zaprojektowana puszka może stanowić ozdobę każdej kuchni, nawet jeśli przechowujemy w niej inne produkty. Niektóre z opakowań to prawdziwe dzieła współczesnej sztuki użytkowej, które wywołują wyjątkowo miłe, pobudzające skojarzenia. Kawa w puszce ma jeszcze jedną zaletę – to wygodne, odporne i w porównaniu ze szkłem lekkie opakowanie, które gwarantuje niezmienny aromat i smak również w specyficznych warunkach pogodowych, np. na wakacjach w tropikach lub jakimkolwiek zakątku o ekstremalnych, zarówno wysokich, jak i niskich temperaturach. Pierwszy łyk ulubionego, znajomego smaku i zapach charakterystycznego aromatu, to przyjemność, którą trudno przecenić. 

Aromatyczny prezent

Kawa ziarnista w estetycznej puszcze to doskonały pomysł na gotowy prezent. Nie tylko ucieszy, ale zapewne również zaskoczy obdarowaną osobę. Piękna puszka wysokiej jakości kawy ziarnistej  lub mielonej to elegancki i efektowny upominek, który ucieszy każdego konesera małej czarnej. Taki prezent okaże się z pewnością strzałem w przysłowiową dziesiątkę. 

Powody, dla których kawa w puszce to produkt premium

Wiemy już, że puszka to z wielu względów optymalne opakowanie dla kawy, a zwłaszcza dla kawy ziarnistej. Jednak dostępność kawy w takiej formie nie jest powszechna i oczywista. Składa się na to kilka powodów. 

  1. Jakość produktu – poprzez hermetyczne zapakowanie, opakowanie odpowiedniej barierowości, chroni produkt przed czynnikami zewnętrznymi, co pozwala na zachowanie w pełni walorów smakowych kawy.
  2. Technologia. Jak zapewne zauważyliście, większość producentów oferuje kawę w standardowych opakowaniach o różnej gramaturze. Kawę ziarnistą w puszkach produkują nieliczni, firmy z długoletnią tradycją i nowoczesnym parkiem maszynowym. Linia technologiczna pakowania kawy w puszki nie jest tania, a na jej wysoką cenę wpływają nie tylko zaawansowane technologie, ale również koszty wdrożenia i personalizacja całego systemu pod kątem zapewnienia tej samej, niezmiennej jakości.
  3. Kolejny powód to staranna selekcja ziaren. Dokładnie wybrane ziarna, specjalny proces prażenia ziaren oraz przechowywanie w optymalnych warunkach gwarantują wysoką jakość – wyrafinowany smak i doskonały, pełny aromat niezależnie od tego, czy są to tzw. blendy, czy kawy jednorodne z określonych na opakowaniu różnych zakątków świata.

Woseba opakowania kaw ziarnistych w puszkach 500 g

Producent kawy Woseba jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadza na rynek kawy ziarniste w puszce o gramaturze 500 gramów.

Café Especial Arabica

Kawa palona ziarnista, 100% Arabica. Wyprodukowana ze starannie wyselekcjonowanych ziaren pochodzących z plantacji położonych powyżej 1200 m n.p.m. Dzięki specjalnemu procesowi prażenia posiada harmonijny, delikatny i pełny smak, niską kwasowość. Doskonała do parzenia w ekspresie ciśnieniowym, przelewowym lub metodą tradycyjną. 

Cafè Selecionado Brasil

Kawa palona ziarnista, 100% Arabica. Wyprodukowana ze starannie wyselekcjonowanych ziaren pochodzących z wyżynnych plantacji Brazylii. Pozyskiwana metodą suchą. Specjalny proces prażenia sprawia, że Cafè Brasil charakteryzuje się niską kwasowością, głębokim aromatem i łagodnym smakiem z delikatną nutą słodyczy. Doskonała do parzenia w ekspresie ciśnieniowym, przelewowym lub metodą tradycyjną.

Coffee Gold Crema

Kawa palona ziarnista – premium blend, która jest znakomitą kompozycją starannie wyselekcjonowanych ziaren z plantacji Ameryki Południowej, Afryki oraz Azji. Delikatna i aromatyczna, doskonale smakuje z dodatkiem mleka. Niska kwasowość pozwala delektować się dobrze zbalansowaną harmonią intensywnych aromatów. Doskonała do parzenia w ekspresie ciśnieniowym, przelewowym lub metodą tradycyjną.

Caffè Superiore Espresso

Kawa palona ziarnista, 100% Arabica. Wyprodukowana z ziaren pochodzących z plantacji oraz krzewów rosnących w warunkach naturalnych. Staranna selekcja najwyższej jakości ziaren oraz specjalny proces prażenia nadają kawie pełny, unikalny smak. Caffè Superiore Espresso charakteryzuje niską kwasowością. Doskonała do parzenia w ekspresie ciśnieniowym, przelewowym lub metodą tradycyjną.

Mocca Fix Gold

Mocca Fix Gold to znana i ceniona mieszanka ziaren wysokiej jakości kaw pochodzących z Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Swój charakterystyczny, intensywny aromat i pełny, harmonijny smak zawdzięcza specjalnemu procesowi prażenia oraz znakomicie dobranej kompozycji ziaren. Doskonała do parzenia w ekspresie ciśnieniowym, przelewowym lub metodą tradycyjną.