Main foto

Co można zrobić z puszki po kawie?

19 czerwca 2020

Rocznie na całym świecie do kosza trafia ponad 220 miliardów puszek po kawie. Statystycznie w jednym domu w Polsce zużywa się około 50 sztuk – więc jest to sporo materiału do wykorzystania w kreatywny sposób.

Nadaj drugie życie puszce po kawie. Udekoruj ją i nadaj jej niepowtarzalny wygląd. Może któryś z naszych pomysłów Cię zainspiruje!

 

Puszka w ogrodzie

Puszki będą idealnymi osłonkami do kwiatów lub ziół. Wystarczy pomalować je farbą akrylową lub pozostawić w oginalnej szacie, a będą nam przypominać o ulubionej kawie.

 

Zorganizuj się

Wykorzystaj puszki jako organizer na długopisy, sztućce lub przybory kuchenne. Ozdób je za pomocą techniki decoupage, bloku kreatywnego lub pomaluj na ulubiony kolor. Nie zapomnij podpisać puszki, żeby każdy z domowników pamiętał, gdzie trafiać mają długopisy lub sztućce 😉

 

Dodatkowy pojemnik

W kuchni wiele produktów wymaga oddzielnego pojemnika. Puszki po kawie ze szczelnym zamknięciem sprawdzą się doskonałe do przechowywania cukru, makaronu, płatków owsianych lub mąki. Nie zapomni o dodaniu etykiety, która możesz wykonać sam lub kupić gotowe w sklepie papierniczym.