Zapraszamy na kawę i do tańca!

Zapraszamy na kawę i do tańca!

Brazylia jest barwna, kolorowa i roztańczona. Jej temperament i charakter niewątpliwie znajdziecie w każdym ziarenku kawy. Zapraszamy do serca Ameryki Południowej!

Brazylia jest największym producentem kawy na świecie, to właśnie tutaj znajduje się większość upraw. Co ciekawe, mimo iż 30% całej kawy pochodzi właśnie stamtąd, na miejscu bardzo trudno jest kupić naprawdę dobrą kawę. Zdecydowana większość surowca wysokiej jakości eksportuje się do Europy. Tak jak kawa przyjeżdża do nas, tak my jeździmy do Brazylii, aby zobaczyć coś zupełnie innego – karnawał! A co za nim idzie – niesamowite tańce i pokazy samby. Ognisty temperament, a także zamiłowanie do muzyki oraz zabaw w grupie powodują, że ludzie tańczą w Brazylii chętniej niż gdziekolwiek indziej. Paso doble, cha-cha, samba – tańców brazylijskich jest wiele, zdecydowaną większość tańczy się jednak w parach.

Fotolia_116299961_Subscription_Monthly_M

Taniec to świetny sposób na relaks, poprawę humoru oraz na idealną sylwetkę! Powinniśmy brać przykład z mieszkańców Brazylii – tańczyć dużo i często. To nie tylko sposób na dotlenienie organizmu, kilka kroków w rytmie muzyki i uśmiech sam pojawia się na twarzy, sprawdźcie koniecznie 🙂

Początek roku to idealny moment, aby zapisać się na kurs tańca i w każdy weekend karnawału próbować swoich sił w miejscowych klubach lub domach kultury. Rozejrzyjcie się, a z pewnością znajdziecie wokół siebie mnóstwo miejsc, gdzie możecie potańczyć. Warto wziąć ze sobą partnera lub przyjaciółkę, wspólne spędzanie czasu Was zbliży – kiedy uczycie się czegoś nowego, buduje się między Wami niezwykła relacja. Taniec od początku swojego istnienia był uważany za łączący ludzi.

samba

Noworoczne postanowienia… Na pewno kilkoro z Was ma na swojej liście pozbyć się dodatkowych kilogramów, więcej się uśmiechać, rozwijać talent lub odnaleźć pasję? Badania naukowe potwierdziły, że niewielka ilość kofeiny przyspiesza przemianę materii, a dodatkowo po wypiciu kawy na jakiś czas zmniejsza się nam apetyt. Jeśli dołożycie do tego zdrową dietę i taniec – efekty chudnięcia będą zdumiewające!

dance

Kawa wir mleka
Ołówek