Z kawą nad wodą

Z kawą nad wodą

W czerwcu wzrasta temperatura i wszyscy coraz bardziej zanurzamy się w wakacyjnym klimacie. Ochłody oraz orzeźwienia szukać będziemy zapewne nad wodą. Wśród dzikiej przyrody trudno jednak o kawiarnię i świeżą kawę. Do walizki spakujemy więc akcesoria, dzięki którym będziemy mogli popijać swój ulubiony napar.

nr22_1_glowne2

Wielu z Nas pamięta wakacje spędzane z dziadkami na łódkach, nad jeziorem… Ten czas beztroski i zabawy, gdy uczyliśmy się pływać czy wędkować. Widok pięknych polskich jezior może wywoływać przypływy nostalgii, ale wakacje nad wodą to przede wszystkim świetna zabawa… Niezależnie od tego, czy wybierzemy aktywny wypoczynek, czy zwyczajne plażowanie, zawsze jest co robić. Woda potrafi przy tym wyssać z człowieka wszystkie siły. Po długich kąpielach najlepiej zregenerować się, pijąc filiżankę pysznej i klarownej jak mazurskie jeziora kawy.

nr22_2_glowne4

Na pojezierzu wody będzie pod dostatkiem, ale żeby zaparzyć ulubioną kawę, potrzebne będą jeszcze niezbędne akcesoria. Warto wyposażyć się więc w zapas ziaren, młynek i spakować do walizki dripper oraz filtry. Przepływowa metoda parzenia kawy idealnie wprost koresponduje z krajobrazem pełnym żaglówek i łódek!

driper

 

Aby przygotować taki napar, wystarczy rozłożyć papierowy filtr, umieścić go w dripperze i przelać gorącą wodą. Później tylko wsypujemy kawę i powoli wlewamy wodę. Jakie proporcje warto zachować oraz jak długo parzyć kawę taką metodą – możecie zobaczyć na naszym wideoblogu. Popijając małą czarną i mocząc nogi, na pewno nasiąknięcie wakacyjną atmosferą. Poziom Waszego zadowolenia będzie równy głębokości największych polskich jezior! 🙂

 

lake

Kawa wir mleka
Ołówek