Wiosna pachnie dobrą kawą!

Wiosna pachnie dobrą kawą!

21 marca przywitaliśmy kalendarzową wiosnę. Mimo, że temperatury nie przypominają jeszcze tej pory roku, bierzemy kawę do ręki i ruszamy w teren.

Kawa w przerwie

Przerwę w pracy należy wykorzystać możliwie efektywnie, aby organizm przez tę krótką chwilę miał szansę się zregenerować. Jeśli tylko macie możliwość wyjść na chwilę na dwór, skorzystajcie z tego. Wystarczy nie wypijać kawy w firmowej kantynie, a wziąć ją na wynos i pójść do okolicznego parku lub na pobliski zielony skwer. Nawet kilka minut patrzenia na budzącą się zieleń doda nam energii i przywróci kreatywność.

Nasza rada: Myślcie ekologicznie, warto zabrać ze sobą kubek termiczny, aby codziennie nie marnować niepotrzebnie kubków jednorazowych.

Kawa w terenie

Weekend to idealna okazja na wycieczkę. Jeśli temperatura nie jest jeszcze zbyt przyjemna na długie piesze spacery, wystarczy udać się na wycieczkę rowerową, a przerwę uczcić pyszną kawą. Kubek, termos z przygotowanym w domu naparem… Czego więcej potrzeba…?  Gwarantujemy, że nic nie będzie smakowało Wam tego dnia lepiej! To doskonały zastrzyk energii na dalszą wędrówkę.

Nasz rada: dla lubiących eksperymenty – podczas wyprawy warto zaparzyć kawę na miejscu za pomocą aeropressu. W tym celu zabierzcie ze sobą kubek, gorącą wodę w termosie i zmieloną kawę.

Kawa w ogródku
W kawiarnianych ogródkach coraz częściej pojawiają się ogrzewacze. To urządzenia, dzięki którym możemy usiąść na zewnątrz podczas niższych temperatur. Polecamy Wam to rozwiązanie. Opatuleni kocem, z filiżanką pysznej kawy, możecie oglądać okoliczne budynki, spacerujących ludzi. To idealny pomysł na chwilę relaksu.

Nasza rada: pamiętajcie, że amplituda temperatur jest jeszcze bardzo wysoka, dlatego wieczorem może być zdecydowanie chłodniej niż za dnia. Warto więc mieć ze sobą dodatkową warstwę odzieży.

Wiosna to wymarzony czas na spacery.  Szukając pierwszych zielonych pąków i liści, odpoczywamy i cieszymy oczy,  toteż zachęcamy do spędzania każdej wolnej chwili na łonie natury 🙂

Kawa wir mleka
Ołówek