Uśmiechnij się – mamy kawę!

Uśmiechnij się – mamy kawę!

Końcówka zimy to trudny czas – jesteśmy zmęczeni niskimi temperaturami, wszechogarniającą szarością i nadal krótkimi dniami. Ważne, aby w tej ponurej rzeczywistości odnaleźć małe przyjemności i czerpać radość z każdego dnia – zacznijmy od kawy!

Irish coffee in a glass isolated on white background

Kawa po irlandzku to idealny sposób na poprawę humoru. Przepis na ten niezwykły napar powstał w niecodziennych okolicznościach – historia głosi, że w 1942 pewien samolot z Irlandii do Kanady musiał zawrócić, przeszkodą była zła pogoda. Po wylądowaniu na lotnisku w Foynes pasażerowie byli bardzo zdenerwowani całą sytuacją, zabrano ich do pobliskiego baru, gdzie poczęstowano rozgrzewającym napojem – była to właśnie kawa po irlandzku! Po wypitym naparze humory całej załogi się poprawiły i tak napój zaczął pojawiać się w regularnie w menu kawiarni. W jego skład wchodzi około 150-170 ml kawy, 30-40 ml whisky, bita śmietana i brązowy cukier. Podaje się ją zawsze w wysokiej szklance z uchem lub w wysokim kieliszku.

30_3glowne2

Idealnymi dodatkami do zimowego wieczoru z takim napojem będą dobra książka, fotel, ciepły koc, kominek i kot – wybierz elementy, które najbardziej do ciebie pasują i zaplanuj sobie czas dla siebie. Taki wieczór to gwarantowany relaks i w efekcie dobry humor.

Spróbujcie po ciężkim tygodniu znaleźć czas tylko dla siebie. Jeśli jednak nie chcecie zostawać sami, zaproście przyjaciół, wypróbujcie przepis na Irish coffee i bawcie się świetnie – zima już nie będzie taka straszna! 🙂

 

Kawa wir mleka
Ołówek