ŚWIĄTECZNA KAWA

ŚWIĄTECZNA KAWA

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z wyjątkowymi zapachami. Aromat choinki, pierników, mandarynek czy tradycyjnych potraw i grzańca zawsze przywołuje wspomnienia rodzinnych chwil i podniosłej atmosfery. Dlaczego nie dodać do nich aromatu świeżo mielonej kawy, którą tak uwielbiamy?

Jak udowodnili naukowcy, zapach kawy jest w czołówce tych szczególnie lubianych i najlepiej nam się kojarzących. To aromat przesycony wspomnieniami i emocjami, które kolekcjonujemy już od najmłodszych lat. W pamięci mamy ukochaną babcię z filiżanką ulubionej kawy, najlepsze rodzinne urodziny, pierwszy tort czy spotkania z przyjaciółmi – w każdej z tych sytuacji towarzyszyła nam kawa.

To nie tylko świetny pomysł na prezent pod choinkę, ale i obietnica relaksu oraz miłej chwili dla siebie. Dając kawę, dodajemy cały pakiet miłych wspomnień. Jeśli kupujemy bliskiej osobie jej ulubione ziarna, dajemy znać, że wiemy, co lubi – taki podarunek jest doskonale uniwersalny, ale i osobisty. To również dobry sposób, aby pokazać innym, co uważamy za wyjątkowe.

Jak miło zaskoczyć bliską osobę na święta?

Wystarczy nauczyć się prostego wzoru latte art i w świąteczny poranek zaserwować wyśmienitą kawę z pięknym obrazem. To miły gest, który z pewnością spodoba się obdarowanemu. Na naszym kanale, na portalu Youtube ,znajdziecie prosty przewodnik, który pozwoli wam zgłębić sztukę malowania spienionym mlekiem.

Zatrzymaj wspomnienia!

Ramka z ziaren kawy to prosty i ekologiczny prezent. Z łatwością ją zrobisz, a zamiast kupować kolejny gadżet, możesz nadać nieużywanej ramce nowe życie, a ona nie tylko efektownie ozdobi pokój, będzie jeszcze pięknie pachnieć! Do dzieła 🙂

 

 

Kawa wir mleka
Ołówek