Sport to zdrowie!

Sport to zdrowie!

Kawę pijemy z wielu powodów – jedni uwielbiają jej smak, inni potrzebują jej, aby pobudzić się do działania. Kawa, a dokładnie zawarta w niej kofeina, powoduje, że mniej chce nam się spać oraz mamy więcej sił i energii do działania. Co ważne, to działanie zaczyna się po około pół godziny od jej wypicia, dlatego nie dajmy się zwieść, jeśli od razu nie czujemy skutków jej działania – dajmy organizmowi jeszcze chwilę!

Piłka nożna jest tak jak kawa jednym z najważniejszych elementów charakteryzujących Brazylię. Co ciekawe – z kawą ma wiele wspólnego – podobnie jak ona rozgrzewa, sprzyja szczupłej sylwetce i pobudza miliony… Wśród najlepszych piłkarzy w historii futbolu zawsze byli Brazylijczycy, a ich nazwiska kojarzą nawet ci, dla których ta dziedzina sportu nie jest najważniejsza.

29_4glowne2

Będąc w Brazylii zobaczymy, że piłką ekscytują się wszyscy – od najmłodszych grających na plażach czy podwórkach, po najstarszych, siedzących w knajpkach, oglądających transmisje i żwawo dyskutujących o aktualnych rozrywkach. Jest to niewątpliwie ważna część życia mieszkańców i element, który łączy serca oraz pokolenia.

Nie jesteś fanem sportu? Nie szkodzi! Nic tak nie relaksuje jak kubek ulubionej kawy, kawałek pysznego ciasta i obserwowanie rozgrywek. Emocjonujący się wspólnie widzowie będą równie ciekawym widokiem, jak trwający mecz. A jeśli poznasz już podstawowe zasady, kto wie, może wiosną skusisz się na wspólny trening z przyjaciółmi – to świetna zabawa i naprawdę zdrowa rozrywka. Pierwszy gol? Tego nie zapomnisz, gwarantujemy! A jeśli nie kręci Cię sport, no cóż – zawsze zostaje filiżanka pysznej kawy i rozmowy z przyjaciółką. W końcu uwielbiamy swoje rytuały.

29_3glowne3

Kawa wir mleka
Ołówek