Rozmowy przy kawie

Rozmowy przy kawie

Kawa to symbol udanej rozmowy i idealna okoliczność, by nawiązać nowe znajomości, wysłuchać zwierzeń przyjaciół albo porozmawiać na tematy zawodowe. Czy możemy sobie wyobrazić randkę lub spotkanie towarzyskie bez małej czarnej?

nr21_2_glowne1

Wielokrotnie słyszymy o pozytywnym wpływie kawy na ludzki organizm. Filiżanka naparu to m.in. zastrzyk energii, źródło wielu mikroelementów i antyoksydantów. Ale psychologiczny aspekt jej spożywania jest równie ważny. Regularne picie kawy redukuje stres i wprowadza nas w dobry nastrój; zawarta w niej kofeina przyjemnie pobudza oraz dodaje sił. Korzystny wpływ kawy na nasze samopoczucie wynika w dużej mierze z tego, że to jeden z najbardziej towarzyskich napojów.   nr21_2_glowne2

Gdy raczymy się małą czarną w towarzystwie, w tajemniczy sposób otwiera się przed nami przestrzeń rozmowy. Nawet najmniejsza filiżanka ma tę wspaniałą zdolność kreowania atmosfery pełnej serdeczności. Ciepło naparu, przyjemny aromat i bogactwo smaku pozytywnie nas zmieniają… Przy niej czujemy się bezpiecznie i pewnie. Kawa skłania nas do zwierzeń, towarzyszy najintymniejszym rozmowom. Pod tym względem jest absolutnie niezastąpiona. Czy zdarzyło się Wam rozmawiać o uczuciach i rozterkach przy szklance wody…?

nr21_2_glowne3

W naszej świadomości istnieje tak silny związek między kawą a rozmową, że gdy zapraszamy kogoś do domu, niemal zawsze mówimy: „wpadnij do mnie na kawę”. I trudno pomyśleć, by nasze zaproszenie mogło brzmieć inaczej. Co więcej, chociaż w towarzystwie smakuje chyba najlepiej, to kawa również sprzyja kontemplacji. Przesiadywanie w samotności z ulubionym kubkiem w ręku potrafi przynieść oczekiwany spokój lub nowe, inspirujące pomysły. Mała czarna może ułatwić podejmowanie decyzji i uprzyjemnia czas, który spędzamy w domowym zaciszu na wewnętrznych rozważaniach.

nr21_2_glowne4

Kawa doskonale sprawdza się w jeszcze innych okolicznościach. W pracy jest prawdziwą królową przerw. To przy niej omawia się bieżące problemy i wymienia firmowe plotki… Wspólne delektowanie się jej smakiem ułatwia przełamywanie barier czy prowadzenie służbowych i biznesowych negocjacji. Kawa jest po prostu obecna i potrzebna wszędzie tam, gdzie spotykają się ze sobą ludzie. Bez niej byłoby o wiele, wiele trudniej się nam wszystkim porozumieć 🙂

nr21_2_glowne5

Kawa wir mleka
Ołówek