Przymiarki do Kawiarki

Przymiarki do Kawiarki

Makinetka, kupres, moka, kafetera – to wszystko określenia kawiarki, z którymi można się spotkać. Jest ona popularna na całym świecie. Nie bez powodu przeżywa dziś renesans, gdyż z kawą czyni cuda! Ale od początku…

Czym jest kawiarka?
Kawiarka to czajniczek niskociśnieniowy, który powstał w 1933 roku we Włoszech. Dotąd występuje tam w powszechnym użyciu. Cieszy się dużą popularnością również w Szwecji oraz Stanach Zjednoczonych. W Polsce sukcesywnie powiększa grono swoich zwolenników. Kawiarka najczęściej wykonana jest ze stopów aluminium lub stali szlachetnej. Jej pojemność określa się nie w mililitrach, a ilości filiżanek.

Jak działa?
Składa się z kilku głównych części – podstawy, sitka, czajniczka. Do podstawy nalewa się filtrowanej wody, zakłada się sitko, następnie wsypuje mieloną kawę (najlepiej po brzegi sitka, idealna będzie np. Woseba Intensa Fix Gold), co ważne – kawy nie wolno ubijać. Następnie zakłada się czajniczek z uszczelką, stawia na gaz i czeka, aż się zagotuje. Woda pod wpływem ciśnienia przechodzi przez sitko do czajniczka. Taka kawa jest zdrowa, aromatyczna oraz mocniejsza niż „zalewajki”. Warto skorzystać z kawiarki, przygotowując swoją ulubioną kawę z mleczkiem;)

Nie zdejmujcie szlafroków, zostańcie w wełnianych skarpetkach, profesjonalnie przygotowana kawa może zagościć w każdym domu!

Kawa wir mleka
Ołówek