Pięć małych rzeczy, które poprawią Twój nastrój

Pięć małych rzeczy, które poprawią Twój nastrój

Czy zdarzają się Wam czasem dni, kiedy wstajecie ze złym humorem, nic się nie chce, lista zadań jest przytłaczająca, a na domiar złego pada deszcz?

Niestety, jesienią takie dni zdarzają się zdecydowanie częściej niż latem, dlatego mamy dla Was kilka sposobów na to, aby przezwyciężyć złą aurę i rozpocząć dzień z uśmiechem na ustach.

pobudka

  1. Zacznijmy od najmniej przyjemnej rzeczy: staraj się zawsze przed spaniem trochę posprzątać, po to, aby obudzić się w czystej i przyjaznej przestrzeni. Kiedy pierwsze, co widzimy po otwarciu oczu, to sterta brudnych ubrań, nic dziwnego, że nie chce się wstać.
  2. Budzik – to nie zawsze musi być męczący dzwonek telefonu komórkowego, technika pozwala nam budzić się razem z dźwiękami ulubionej melodii – czy to ukochanego filmu, czy ulubionej piosenki.
  3. Weź szybki prysznic – spowoduje, że porządnie się obudzisz, a zapach ulubionego płynu, miękki ręcznik oraz cały rytuał uspokoją i dobrze nastawią na resztę dnia.
  4. Śniadanie – dla niektórych zjedzenie posiłku rano jest niewyobrażalne, ale zdrowy i bogaty w składniki odżywcze pokarm spowoduje, że będziesz się lepiej czuć i sprawniej myśleć.
  5. Kawa – obojętnie, czy lubisz maleńką filiżankę espresso, czy ogromny kubek latte, smak ulubionego naparu sprawi, że poczujesz się świetnie! Miłego dnia! 🙂

kawa-sniad

 

Kawa wir mleka
Ołówek