Majówka z kawą w tle

Majówka z kawą w tle

Przed nami długo wyczekiwany – długi – weekend. To nie tylko idealny czas, aby nadrobić zaległości, ale przede wszystkim okazja, by odpocząć. Mamy dla Was kilka pomysłów, jak się zrelaksować oraz efektywnie wykorzystać te kilka dni! 

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie wolnego dnia jest wypicie ulubionej kawy, ale nie jak zwykle – na stojąco, już w butach i torebką w jednej ręce. Kiedy codziennie towarzyszy nam pośpiech, wszystko robimy w biegu, taka chwila przyjemności z pewnością nas odpręży. Zaparzcie kawę i zróbcie coś dla siebie, a zobaczycie, że uśmiech sam pojawi się na twarzy!

32_4glowne2

Na pewno często zdarza się Wam kupować książki, których recenzje przeczytacie w Internecie lub które polecają Wam znajomi. Przy łóżku lub na półce piętrzą się stosy magazynów kupionych, kiedy zachęceni kolorową okładką przemierzamy centra handlowe – wybierzcie sobie jedną pozycję, która najbardziej was interesuje i czytajcie około pół godziny dziennie. Zobaczycie, jak szybko stanie się to zwyczajem, bez którego ciężko będzie zakończyć dzień. Książki nie tylko poszerzają nasze horyzonty, ale też pozwalają rozwinąć wyobraźnię i się uspokoić.

Kolejny nasz pomysł na weekend to nauczenie się czegoś nowego. Kilka wolnych dni sprzyja eksperymentom – to idealna okazja, aby spróbować sportu, który od dawna Wam się marzył. Możecie też nauczyć się przyrządzać nową potrawę lub napój kawowy i zaskoczyć nim znajomych. Polecamy pyszne drinki na bazie kawy – przepisy znajdziecie tu: http://kawazmleczkiem.pl/archiwum/artykuly/numer-6/przepisy-na-drinki-kawowe/

32_4glowne4

Czas zadbać o siebie! Aromatyczna i relaksująca kąpiel, wizyta u fryzjera lub domowe spa z pewnością poprawią humor. Mamy dla Was ciekawy przepis na peeling z kawy, który z łatwością wykorzystacie w domu: http://kawazmleczkiem.pl/archiwum/artykuly/numer-8/wyszczuplajacy-peeling-kawowy/

Do kolejnego długiego weekendu jeszcze trochę, jeśli nie planujecie w najbliższym czasie żadnego innego urlopu, wykorzystajcie te kilka dni, aby naładować organizm energią na kolejne tygodnie!

32_4glowne5

Kawa wir mleka
Ołówek