Kobiety i kawa

Kobiety i kawa

W ostatnich dniach obchodziliśmy jedno z najhuczniejszych polskich świąt – Dzień Kobiet. W tym symbolicznym dniu podarowuje się najbliższym to, co najlepsze – kwiaty, czekoladki, biżuterię i kawę.
A jaką kawę piją kobiety? Badania wykazały, że płeć piękna inną kawę pija w różnych porach dnia  i okolicznościach.

Nie od dziś wiadomo, że kobiety uwielbiają eksperymentować, często zmieniają kolor włosów, uczesanie czy makijaż  podobnie jest z kawą. W zależności od nastroju wypijają inaczej zaparzoną i z innymi dodatkami: cappuccino, espresso, latte z syropem – to najczęstsze wybory. Zdecydowanie częściej niż mężczyźni (którzy mają raczej swoje sprawdzone receptury) dopasowują kawę do okoliczności.

Espresso

Idealnie rozwiązanie dla zapracowanych kobiet, które są w ciągłym biegu. Taka kawa działa szybko, dlatego już po chwili poczujecie mocny strzał energii. Espresso sprawdzi się rano przed wyjściem z domu, po lunchu czy w krótkiej przerwie między spotkaniami. Mała, efektywna i bardzo intensywna dawka kofeiny!

Cappuccino

Kiedy możesz pozwolić sobie na chwilę relaksu, a lubisz kawę z dodatkiem mleka, cappuccino będzie idealnym rozwiązaniem. Pyszny napar z niebiańską pianką spowoduje, że na chwilę zapomnisz o otaczającym świecie i przyziemnych problemach. Do tego czekoladka lub herbatnik i świat od razu wydaje się piękniejszy – polecamy!

Latte z syropem

Idealny wybór na spotkanie z przyjaciółkami kiedy masz mnóstwo do opowiedzenia. Warto raz na jakiś czas wziąć łyka pysznego naparu… Dodatkowo kiedy najdzie cię ochota na coś słodkiego syrop smakowy będzie łatwym i szybkim rozwiązaniem. Do tego dopełni smak kawy na taki, jaki lubisz najbardziej – orzechowy, kokosowy, czekoladowy… Na co masz dziś ochotę?

A jak wygląda Wasz dzień? Zmieniacie rodzaje kaw podczas dnia? Jak zmieniają się Wasze smaki i upodobania? Napiszcie nam koniecznie na Facebooku!

 

Kawa wir mleka
Ołówek