Kawa z widokiem na Kraków

Kawa z widokiem na Kraków

Kraków – dawna stolica Polski, to nie tylko piękne zabytki, niezwykłe dzieła sztuki, ale też mnóstwo tajemnic do odkrycia. W tym niezwykłym mieście, pełnym sprzeczności, znajdziemy punkty, w których możemy wypić kawę z niezwykłym widokiem. Gdzie? Kawa do plecaka i ruszamy na wycieczkę!

Pierwszy punkt i pierwsza kawa to Kopiec Kościuszki. Przy dobrej pogodzie zobaczymy nie tylko piękny widok na Kraków, ale i na Tatry. To idealne miejsce, aby po wejściu na szczyt, usiąść i popatrzeć na miasto. Obchodząc mury fortyfikacji, spod drzewostanu możemy zobaczyć zapierającą dech panoramę.

Kolejny punkt wycieczki to Kopiec Krakusa, znajduje się przy Starym Wzgórzu w Krakowie i jest jednym z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców tej dzielnicy. Rozpościera się z niego świetny widok na okolicę i na pobliski kamieniołom, który znalazł się w filmie Stevena Spielberga – Lista Schindlera.

W sąsiedztwie Krakowa znajduje się jeszcze kilka niesamowitych miejsc z widokiem. Jeśli jesteście pierwszy raz w tej okolicy polecamy Zamek w Przegorzałach. Ten powstały podczas II wojny światowej budynek zdumiewa swoją architekturą. Ze wzgórza możemy zobaczyć piękną przyrodę Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego.

Dla miłośników architektury szczególnie polecamy Opactwo w Tyńcu – krajobraz, jaki rozpościera się zza Wisły, jest niesamowity. To również idealne miejsce na zakończenie dnia piknikiem na łonie natury. Pyszna kawa, słodkie przekąski, idealnie sprawdzą się tu nasze róże z owocami –  http://kawazmleczkiem.pl/archiwum/roze-z-owocami/. Po takim dniu pełnym wrażeń, wypełnionym wyśmienitym trunkiem i pięknymi widokami, możemy wrócić do miasta i codziennych obowiązków. Gwarantujemy, że krajobrazy jakie zobaczycie, niezwykła polska przyroda, zostaną z Wami na długo.

Macie swoje ulubione miejsca w Krakowie? Napiszcie nam na Facebooku!

Kawa wir mleka
Ołówek