W Wielkopolsce: zaparz kawę w syfonie!

W Wielkopolsce: zaparz kawę w syfonie!

Dziś przedstawimy Wam gadżet, który podczas pobytu w domkach letniskowych, świetnie zastąpi nam tradycyjny ekspres do kawy. Syfon – najbardziej efektowny sposób zaparzania ulubionego naparu. Urządzenie to samo w sobie przypomina sprzęt szalonego chemika, ale co najważniejsze jest proste w użyciu i można w nim zaparzyć naprawdę wyśmienitą kawę. Cały proces wygląda jak małe show, dlatego z pewnością długo nie znudzi Wam się jego obserwowanie…

Zacznijmy od początku: syfon składa się z palnika, dwóch połączonych ze sobą szklanych zbiorników oraz z filtra. Ogromnym plusem tego urządzenia jest szybkość działania i ilość kawy jaka powstaje – za jednym razem możemy zaparzyć aż pół litra naparu. Kolejnym atutem jest temperatura kawy, ma ona około 90 °C, dlatego jeśli lubicie naprawdę gorący napój, to jest to coś dla Was!

Sam proces parzenia jest bardzo prosty – wlewamy wodę do dolnego naczynia, czekamy, aż się zagotuje. Ciśnienie, które wywiera gorąca woda, sprawia, że przepływa ona do górnego zbiornika, zaparzając wsypaną uprzednio kawę. Teraz chwilę czekamy, aż napój opadnie z powrotem do dolnego naczynia. Po całym procederze zdejmujemy górne naczynie i gotowe! Możemy wlać kawę do papierowego kubka i zabrać na spacer po okolicy lub cieszyć się wybornym naparem w zaciszu ogrodu.

Syfon to nie tylko pyszna kawa, ale i zabawa, jeśli czujecie się znużeni codziennym zaparzaniem kawy w ekspresie, gwarantujemy, że to urządzenie sprawi Wam mnóstwo radości.

 

Kawa wir mleka
Ołówek