KAWA W TRASIE

KAWA W TRASIE

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Większość z nas wybiera się na wymarzony urlop, jedni polecą na niego samolotem, inni wybiorą autobus lub samochód. Przeczytajcie kilka porad, jak przezwyciężyć zmęczenie podczas podróży!

Pamiętajcie, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, jeśli po kilku godzinach prowadzenia pojazdu czujecie znużenie i zmęczenie nie pędźcie na siłę do celu, tylko zróbcie sobie chwilę przerwy.
Możliwości, jak zwiększyć efektywność takiej pauzy jest kilka:

KAWA I TURBODRZEMKA

Warto, wybierając się w trasę, zabrać ze sobą termos z kawą. Ulubiony smak i zapach kawy od razu poprawią Wam humor. Dodatkowo świetnym sposobem na relaks jest wypicie filiżanki czarnego naparu i zrobienie sobie dwudziestominutowej drzemki. Taka pauza od razu postawi na nogi, po obudzeniu będziecie działać na najwyższych obrotach. Ważne jest, aby zbytnio nie przedłużać spania, gdyż z każdą minutą będziecie bardziej rozleniwieni, a nie zmobilizowani.

33_3glowne2

LECZNICZY WPŁYW LASU

Spacer wśród drzew pobudza organizm i wzmacnia układ odpornościowy. Wystarczy kilkanaście minut pospacerować w przydrożnej zieleni, aby poczuć się lepiej. Śpiew ptaków, szum drzew, wszechobecna przyroda pozwala odpocząć naszym zmysłom, zmniejsza napięcie i kojąco wpływa na organizm.

ZAPACH KAWY

Jeśli nie macie możliwości wypicia ulubionego czarnego naparu, a kryzys jest coraz bliżej, wystarczy powąchać kawę. Dobrym pomysłem jest wożenie ze sobą kilkunastu ziarnem w szczelnie zamkniętym pudełeczku, aby w chwilach wzmocnionego zmęczenia można ją powąchać. Aromat kawy usuwa zmęczenie i znużenie z organizmu, polepsza koncentrację oraz pobudza.

ziarna-kawy

SZKLANKA WODY

Podczas podróży ważne jest, aby stale uzupełniać płyny. Miejcie zawsze ze sobą butelkę wody, jej niedobór bardzo mocno wpływa na nasze samopoczucie. Starajcie unikać się też niezdrowego jedzenia i sztucznych napojów.

Podstawą bezpiecznej podróży jest wypoczęty i zdrowy organizm. Nie ryzykujcie podróży po nieprzespanej nocy lub w gorączce – wtedy nawet najbardziej skuteczne środki nie pomogą, a mogą tylko zwiększyć niebezpieczeństwo. Wakacje powinny kojarzyć się z relaksem, wypoczynkiem, ale i ulubionymi smakami – dlatego kawa do plecaka i w drogę!

radio pik 1200x200px arabica-01

Kawa wir mleka
Ołówek