W Toruniu odwiedź baristę

W Toruniu odwiedź baristę

Zawód baristy wydaje się być bardzo ciekawy, poznanie tajników parzenia kawy, praca z ludźmi, poznawanie nowości  i oczywiście ciągłe picie wyśmienitego trunku. Tylko czy tak rzeczywiście to wygląda?

Baristę obudzić w sobie można na wiele sposobów, pójść na kurs i krok po kroku uczyć się tajników zawodu lub zatrudnić się w restauracji i pod okiem fachowca dowiadywać się coraz więcej. Dzięki wiedzy znalezionej w internecie łatwo zgłębić tajniki parzenie kawy we własnym domu, a dzięki ćwiczeniom stać się mistrzem w tej dziedzinie. Jest jeszcze jedna droga – założyć własną kawiarnię i uczyć się na błędach, podpatrując swoich pracowników, jeżdżąc na targi i konwenty.

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że jest to specjalizacja jak każda inna, nie da się jej nauczyć w kilka miesięcy. Niektórzy latami zgłębiają charakter i tajniki parzenia kawy, niestety tutaj nie ma drogi na skróty. Najlepsi mogą ubiegać się o nagrody – zawodów baristów w Polsce jest z każdym rokiem coraz więcej!

Co ciekawe, w zawodzie baristy bardzo ważny jest zarówno smak, jak i węch.

Barista bardzo często nie tylko robi kawę, ale i doradza w kwestii zakupowej, dlatego aktualna znajomość nowości jest bardzo ważna. Jest to zawód, przy którym trzeba się uczyć cały czas. Coraz częściej pojawiają się nowe możliwości, trendy i mody parzenia kawy. Jeszcze jakiś czas temu, w Polsce nie było tak popularne picie czarnego naparu z chemexu, aeropressu czy drippera.

W ciągu ostatnich lat na rynku wiele się zmieniło, pijemy świadomie i zaczynamy zastanawiać się jaką naprawdę kawę lubimy. Cieszymy się eksperymentami i odkrywamy coraz to nowe smaki. To właśnie dzięki baristom możemy eksplorować nieznane tajniki kawy i dowiadywać się więcej i więcej.

 

Kawa wir mleka
Ołówek