Kawa w Tatrach

Kawa w Tatrach

Wyprawy w góry to niewątpliwie jedna z najbardziej wymagających form spędzania wolnego czasu. Niesamowite widoki i satysfakcja z wejścia na szczyt zrekompensują nam wszystkie trudy podróży. Co zabrać, żeby bezpiecznie dotrzeć na szczyt i wypić tam pyszną kawę – przeczytajcie!

Oczywiście w zależności od tego, czy idziemy na kilkugodzinną wycieczkę, czy na kilkudniową wyprawę, asortyment, który powinniśmy mieć przy sobie, będzie zupełnie inny. Oto absolutne minimum, jakie zawsze należy ze sobą zabrać:

1. Podstawą jest wygodny plecak, do którego spakujemy ekwipunek.

2. Termos – pogoda w górach jest kapryśna, czasem może diametralnie zmienić się w ciągu kilkudziesięciu minut. Ciepła kawa idealnie sprawdzi się, aby ogrzać organizm po ulewie i doda energetycznego kopa do dalszej wędrówki.

3. Mapa, kompas lub inne narzędzie z mapami offline – z takim przygotowaniem nie grozi Wam zejście ze szlaku.

4. Dobra i sprawdzona kurtka przeciwdeszczowa.

5. Apteczka, dobrze wyposażona. Nie wystarczy zabrać plaster i środek na owady…

6. Nożyk – nieoceniony przedmiot podczas wycieczek, nigdy nie wiesz, do czego się przyda. Historia pokazuje jednak, że wielokrotnie pomógł wydostać się z tarapatów, a nawet uratował życie.

7. Ochrona przed słońcem – krem, kapelusz, okulary.

8. Przekąska – po długiej wędrówce z pewnością poczujesz głód, by poczuć się lepiej, isięgnij po batony mocy: http://kawazmleczkiem.pl/archiwum/batony-mocy/.

9. Latarka lub inne zapasowe oświetlenie.

10. Prawdziwy kawosz nie obejdzie się na szlaku bez aeropressu. To idealne rozwiązanie dla fanów pysznej kawy w plenerze. Prosty w użyciu, mały, lekki oraz łatwo się go czyści. Jeśli nie możecie obejść się bez ukochanej kawy – koniecznie zaopatrzcie się w to urządzenie: https://www.youtube.com/watch?v=dW2Y-E3jEsU.
Podstawą naszego asortymentu powinny być wygodne buty. Wychodząc w góry, zawsze powinniśmy być wypoczęci, najedzeni i napojeni. Podczas trudnych wypraw bardzo ważne jest też nastawienie i energia, dlatego warto swoją przygodę w górach zacząć od filiżanki ulubionej kawy i porządnego śniadania.

Kawa wir mleka
Ołówek