Kawa w Szczecinie

Kawa w Szczecinie

Jak wszyscy dobrze wiecie – kawa codziennie poprawia nam humor, dodaje energii oraz sprawia, że na kilka minut, podczas picia ulubionego naparu, czujemy się zrelaksowani. Kawa na wakacjach naprawdę świetny pomysł, a dlaczego? Przeczytajcie koniecznie! 

Podczas urlopu czujemy się zrelaksowani i wypoczęci. Wiecie, że już dzięki jednej filiżance kawy możecie podnieść poziom hormonu szczęścia, czyli serotoniny w organizmie? Wtedy nawet zimna woda w Bałtyku czy deszcz nie wprawią Was w gorszy nastrój. Dodatkowo kofeina zwiększa produkcję dopaminy i noradrenaliny, które zmniejszają ryzyko depresji.

Kiedy podczas wycieczki poczujecie, że nieubłaganie zbliża się ból głowy, czym prędzej sięgnijcie po filiżankę kawy. Kofeina może spowodować zmniejszenie bólów migrenowych, ponieważ zwęża światło naczyń krwionośnych w mózgu – oczywiście jej działanie to kwestia indywidualna, ale wiele leków przeciwmigrenowych i przeciwbólowych zwiera kofeinę.

Filiżanka kawy to też świetny sposób na letnie zmęczenie, po długim marszu, w trakcie zwiedzania miasta lub wycieczki po muzeum, warto wstąpić na małą filiżankę kawy, a szybko odzyskacie siły. Czarny napar w odpowiednich ilościach dodaje energii i pobudza. Kofeina uwalnia wolne kwasy tłuszczowe, które z kolei chronią pokłady glikogenu. Ten węglowodan złożony jest odpowiedzialny za energię w naszym ciele. Właśnie dzięki jego obecności w wątrobie i mięśniach nasz organizm czerpie zapasy energii dla mięśni i mózgu.

Kiedy osiągnęliśmy  już na wymarzony cel, ale czujemy, że brakuje nam werwy i energii na powrót, kawa pomoże. Zawarta w niej kofeina zwiększa wydolność mięśni aż o około 25%. Uwalnia ona zmagazynowany wapń, który stymuluje wytrzymałość i szybkość.

Kawa to idealny kompan podczas podróży. Pamiętacie najpiękniejsze miejsca, w których piliście kawę? Koniecznie napiszcie nam o tym na Facebooku!

Kawa wir mleka
Ołówek