Kawa w Słowińskim Parku Narodowym

Kawa w Słowińskim Parku Narodowym

Nigdzie, tak jak w Słowińskim Parku Narodowym, nie widać upływającego czasu, krajobraz tam zmienia się z minuty na minutę. To właśnie w takich miejscach częściej zaczynamy myśleć o swojej przyszłości. Już za kilka dni Andrzejki. Nie wszyscy są zwolennikami przepowiadania jutra i nie każdy w nie wierzy, zdecydowana większość jednak lubi się świetnie bawić, dlatego mamy dla Was kilka pomysłów, jak miło spędzić ten wieczór w gronie przyjaciół.

 

Wszyscy znamy wróżby, takie jak topienie wosku przez klucz czy wróżenie z fusów. Uwielbiamy takie zabawy, dlatego mamy kilka podobnych propozycji z wykorzystaniem kawy!

Cappuccino, ulubiony napój wielu kobiet, świetnie nadaje się do przepowiadania przyszłości. Wystarczy, że delikatnie rozdmuchasz pianę, która znajduje się na powierzchni kawy i na gładką taflę nałożysz

 

 

Nigdzie, tak jak w Słowińskim Parku Narodowym, nie widać upływającego czasu, krajobraz tam zmienia się z minuty na minutę. To właśnie w takich miejscach częściej popadamy w melancholię, zaczynamy myśleć o swojej przyszłości i nieubłaganie mijającym czasie. Już za kilka dni Andrzejki. Nie wszyscy są zwolennikami przepowiadania jutra i nie każdy w nie wierzy, zdecydowana większość jednak lubi się świetnie bawić, dlatego mamy dla Was kilka pomysłów, jak miło spędzić ten wieczór w gronie przyjaciół.

Wszyscy znamy wróżby, takie jak topienie wosku przez klucz czy wróżenie z fusów. Uwielbiamy takie kreatywne zabawy, dlatego mamy kilka podobnych propozycji z wykorzystaniem kawy!

Cappuccino, ulubiony napój wielu kobiet, świetnie nadaje się do przepowiadania przyszłości. Wystarczy, że delikatnie rozdmuchasz pianę, która znajduje się na powierzchni kawy i na gładką taflę nałożysz odrobinę pianki z brzegu filiżanki. Pozostaje tylko uruchomić wyobraźnię i zinterpretować, co przedstawia wzór!

 

Innym sposobem wróżenia z powierzchni kawy jest scrying. W oryginale to nic innego, jak czytanie przyszłości ze szklanej kuli. Jednak możemy tak samo zrobić z kubkiem kawy. Wystarczy, że na chwilę zatopimy spojrzenie w powierzchni napoju, a pierwsze, co pomyślimy, będzie naszą przepowiednią. To właśnie nasze skojarzenia są w tej wróżbie kluczowe, a nie kształty, jakie ukażą się na powierzchni, ale najważniejsza jest dobra zabawa!

 

Jak inaczej można bawić się z kawą w Andrzejkowy wieczór? Proponujemy rozdać wszystkim uczestnikom zabawy kartkę i ołówek, teraz wystarczy ubrudzony kawą spód kubka odcisnąć na kartce. Kolejny krok to uruchomienie wyobraźni i narysowanie tego, co przychodzi nam do głowy – jesteśmy bardzo ciekawi, co Wam wyjdzie!

Jeśli nie lubicie takich zabaw, możecie spokojnie skupić się na wspaniałym aromacie, rozsiąść się w fotelu i spędzić kilka relaksujących chwil z ulubioną małą czarną!

Kawa wir mleka
Ołówek