Minimalista i kawa

Minimalista i kawa

Minimalizm to ostatnio niezwykle modny nurt, ale co tak naprawdę oznacza? Jak wprowadzić kilka podstawowych jego zasad do życia i kuchni? Mamy kilka pomysłów, które sprawią, że znalezienie ukochanego kubka stanie się łatwiejsze niż dotychczas, a zbyt duża ilość przedmiotów nie będzie spędzała Wam snu z powiek!

Ograniczanie rzeczy, które posiadamy, staje się coraz popularniejsze. Staramy się minimalizować ilość śmieci, a co najważniejsze – te, które wytwarzamy, starannie segregujemy. Na co dzień dążymy do życia w zgodzie z naturą. Na dziś mamy dla Was kilka pomysłów, jak się zabrać za porządkowanie przestrzeni w kuchni, aby stała się praktyczna i dopasowana do naszych potrzeb. Jak wdrożyć podstawowe zasady minimalizmu, aby nie były zbyt restrykcyjne i pasowały do naszego domu oraz naszego charakteru?

Na początek zrób miejsce na kuchennych blatach lub stole, wyjmij wszystkie przedmioty z szafek. Dzięki temu dowiesz się, co masz. Teraz odłóż na pierwszą kupkę przedmioty, które były używane w ciągu ostatniego półrocza. (Zdziwisz się, jak wiele rzeczy leży w twojej szafie miesiącami i nikt o nich nie pamięta). Teraz odłóż na drugą stertę rzeczy zniszczone i nadające się tylko do śmieci oraz te, które są dobre, ale od dawna nie były używane i możesz je bez wyrzutów sprzedać.

 

Zastanów się, ile kubków tak naprawdę potrzebujesz. Ile osób naraz cię odwiedza? Czy nie masz w zanadrzu serwisu na specjalne okazje, a tak naprawdę pijesz tylko z jednego lub dwóch ukochanych kubków? Zdecyduj, których możesz się pozbyć. Na portalach z lokalnymi ogłoszeniami z łatwością sprzedasz lub oddasz potrzebującym zalegające u ciebie przedmioty.

Po co ci niezliczone foremki do ciasta, noże do steków, których i tak nie lubisz lub trzy tarki do warzyw, skoro i tak używasz głównie wielofunkcyjnych urządzeń elektrycznych?

Staraj się nie wyrzucać dobrych urządzeń, to też nie jest dobra droga. Są osoby, które z pewnością ucieszą się z takich podarków, a kilka groszy, które możesz na nich zarobić, przeznacz na wakacje.

Gotowe? Teraz z pewnością należy ci się kawa w ulubionym kubku, który od tej chwili znajdziesz bez problemów, a kiedy otworzysz szafkę, nic nie spadnie ci na głowę!

Kawa wir mleka
Ołówek