KAWA W POZNANIU

KAWA W POZNANIU

Naszą codzienność poznajemy przez zmysły. To one pozwalają nam poznać otaczającą rzeczywistość, dzięki nim budujemy swoje upodobania i zwyczaje. To również one wpływają na nasze decyzje zakupowe, sprawiając, że każdy z nas ma np. swoją ulubioną kawiarnię. Zapach świeżo mielonej kawy, ulubiony napar czy latte art – to niektóre z czynników determinujących wybór tego miejsca.

Dla Poznaniaków jakość musi iść w parze z dobrą ceną, w przypadku kawy również ze smakiem i wyglądem opakowania. Proces  zakupowy rozpoczynamy zmysłem wzroku, szukamy między półkami ładnych opakowań, przystępnej ceny, znanej marki.

W domu, podczas przygotowania ulubionego naparu, czujemy, jak  mielone ziarna wyśmienicie pachną, słyszymy dźwięk ekspresu lub kawiarki. Nasz mózg kojarzy dany produkt z tymi przeżyciami. Kiedy chwytamy ulubiony kubek, wlewamy uprzednio zaparzoną kawę i zatapiamy się w chwili relaksu, produkt będzie z pewnością dobrze się kojarzył. Cały proces działa w ten sposób, że jeśli pobudzimy jeden ze zmysłów – przechodząc ulicą poczujemy znajomy zapach, usłyszymy dźwięk mielenia ziaren –  podświadomie wrócimy wspomnieniami do tego momentu.

Picie kawy jest jednym z wielu codziennych rytuałów, które lubimy. Warto wiedzieć, że gdy kupujemy dany produkt, nasz wybór zakupowy zależy od wielu elementów. Składowych decyzji jest dużo, ale im dana rzecz lepiej się kojarzy, z tym większą przyjemnością i pewniej ją wybieramy, a potem przenosimy na autentyczną  sympatię do marki.

Kawa wir mleka
Ołówek