KAWA W MUZEUM – ZURYCH, CAFE BADILATTI

KAWA W MUZEUM – ZURYCH, CAFE BADILATTI

Zurich, miasto 1200 fontann i najczystszej wody na świecie. To tu znajdziecie wspaniałą architekturę, zapierającą dech przyrodę, ale i prawdziwych miłośników pysznej kawy!

Zurich pokochać można od pierwszego wejrzenia, tu połączenie nowoczesności z historią sprawia, że jesteśmy zaskakiwani na każdym kroku. Setki muzeów, galerii, klubów, butików, zabytków… możliwości są nieskończone, a to wszystko w niezwykłej scenerii przyrody. Można wybrać się na górską wycieczkę, rowerową przejażdżkę czy po prostu godzinami spacerować po okolicy.

W tym niezwykłym mieście znajduje się Cafè Badilatti. To prawdziwy dom kawy z tradycjami. Prowadzone przez fascynatów miejsce, w którym możemy poznać historię produkcji i handlu kawy. Barwnie zobrazowana jest podróż pośród ponad 80 różnych gatunków kawy, gdzie można zobaczyć, w jakich warunkach rosną i czym się różnią.

Vintage coffee grinder isolate on white background

Kolejna atrakcja to wycieczka, która prezentuje nam niezwykłe widoki upraw kawy, pokazuje, jak od ziarenka rośnie, jest zbierana i jak wygląda cały proces przetwórstwa, który kończy się w filiżance z czarnym aromatycznym naparem, tak przez nas uwielbianym.

To właśnie w Cafè Badilatti możemy zobaczyć życie codzienne ludzi, którzy fascynują się kawą, zobaczyć zdjęcia, ryciny i obrazy. Prawdziwi miłośnicy kawy mogą poznać historię zaparzaczy, sposoby parzenia, historyczne przedmioty – prześledzić zmiany w sposobie przygotowania i picia czarnego naparu.

Na koniec wycieczki proponujemy wziąć kawę do termosu i udać się do oddalonego 2h od miasta wodospadu Rhine, największego w Europie. To idealne miejsce, aby zakończyć piękny dzień w okolicach Zurichu – ulubiona kawa, piękna przyroda oraz głowa pełna inspiracji i wspaniałych wrażeń. Polecamy!

zurich3

Kawa wir mleka
Ołówek