KAWA W MUZEUM – MEDIOLAN, MUMAC

KAWA W MUZEUM – MEDIOLAN, MUMAC

Czas wakacyjnych wyjazdów powoli się zaczyna, z ochotą planujemy podróże i weekendowe wypady za miasto. Dziś zabierzemy Was do raju kawowych smakoszy – do Włoch!
To miejsce, w którym kultura picia kawy jest na bardzo wysokim poziomie i to właśnie tu znajdziemy najwięcej kawiarni czy barów, gdzie zasmakujemy się w ulubionej małej czarnej.

W tej wymarzonej krainie, kawą płynącej, znajduje się piękne miasto Mediolan. Dosłownie kilka kilometrów dalej, a dokładnie w Binasco, znajduje się jedno z największych i najpiękniejszych muzeum kawy – MUMAC.

Mumac_-_modelli_diversi (1)

foto: wikipedia

To jeden z tych niezwykłych zbiorów, w którym poznacie całą historię parzenia kawy – 100 lat włoskiej historii kawy, wzornictwa i stylu.

To niezwykła kolekcja, która ma na celu gromadzić włoskie dziedzictwo, edukować, ale i bawić. Muzeum niezwykle nowoczesne… Spacer w muzeum MUMAC jest nowoczesnym, multimedialnym doświadczeniem, pełnym bodźców audiowizualnych. Znajduje się tu 15 000 dokumentów, skatalogowanych tekstów mówiących o pochodzeniu kawy, jej historii. Zobaczycie tu niesamowity włoski design, przepiękne ekspresy, ale i retro reklamy, banery czy plakaty.

To niewątpliwie raj dla prawdziwszych kawoszy. W MUMAC znajdziecie ponad 200 zabytkowych ekspresów do kawy w idealnym stanie. Kolekcję zebrali Enrico Maltoni i Cimbali Grupp, to właśnie w 2012 Cimballi Grupp zainicjowała stworzenie tego miejsca, aby uczcić 100-lecie istnienia.

Caffettiera moka blu con manico rosso

Podróżując po Włoszech, z pewnością nabierzecie apetytu na poznanie historii oraz geniuszu włoskich designerów. To idealne miejsce, aby zobaczyć, jak rozwijała się kultura parzenia ulubionego trunku, nauczyć się więcej i jeszcze lepiej zrozumieć fenomen tego niewątpliwie najlepszego napoju na świecie – polecamy!

Kawa wir mleka
Ołówek