KAWA W MUZEUM – LONDYN, THE BRAMAH MUSEUM

KAWA W MUZEUM – LONDYN, THE BRAMAH MUSEUM

Wielka Brytania słynie z zamiłowania do herbaty, tradycja picia herbaty z dodatkiem mleka sięga wieków. Jednak, jak zauważono i ta tradycja się zmienia i Anglicy z czasem zmieniają swoje upodobania – coraz częściej wybierają kawę!

Nie dziwi pewnie fakt, że jedno z ciekawszych muzeów herbaty i kawy znajduje się właśnie w  Londynie. Bramah’s Museum of Tea & Coffee obecnie znajduje się na Southwark Street, poprzednia i pierwotna lokalizacja to Butler’s Wharf, niedaleko Tower Bridge w Londynie.

Założycielem tego nietypowego miejsca był Edward Bramah, który przez wiele lat zajmował się handlem herbaty, lecz szybko zauważył ogromny potencjał kawy. Jego wielką pasją było projektowanie np. filtrów do kawy.

W muzeum znajduje się cały zbiór jego udanych i nie do końca udanych odrzuconych projektów. Niezmienny entuzjazm oraz pasja powodowały, że Edward Bramah stał się ogromnym autorytetem w dziedzinie kawy, jak i herbaty.

Utrzymanie muzeum wymagało wielu wysiłków, założyciel miał ogromne problemy finansowe i mimo, że muzeum na jakiś czas zamknięto, obecnie jest dostępnym i chętnie odwiedzanym miejscem w Londynie. W dniu dzisiejszym ma ono formę kawiarni, w której wystawione są historyczne eksponaty.

Londyn to magiczne miejsce, w którym przenikają się wszystkie kultury. Znajdziecie tu mnóstwo ciekawych miejsc, romantycznych kawiarenek i klimatycznych barów, ale i restauracji z potrawami z całego świata. To miasto, które koniecznie powinno znaleźć się na Waszej liście do zobaczenia 🙂

 

Kawa wir mleka
Ołówek