KAWA W MUZEUM – DUBAJ, COFFEE MUZEUM

KAWA W MUZEUM – DUBAJ, COFFEE MUZEUM

Jedno z największych i najbardziej zaludnionych miast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich położone jest na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej. Niesamowita i oryginalna architektura oraz długa tradycja picia kawy… To trzeba zobaczyć … Dubaj, stolica mody, handlu i rozrywki!

Kawa na Bliskim Wschodzie była znana od samego początku, jak tylko zaczęto ją pić, i to właśnie tutaj powstało jedno z najciekawszych muzeów kawy na świecie.
W jednej z najstarszych dzielnic Dubaju, w Villa 44 znajduje się Dubai Coffee Museum. Budynek wygląda niepozornie, zwykła mieszkalna willa skrywa w sobie prawdziwy skarb.

dubaj-muzeum

foto po prawej: http://www.dubaicity.com/coffee-museum/

Na parterze budynku pokazane są tradycyjne sposoby picia kawy w różnych kulturach i tradycjach, wszystko zaczyna się w Etiopii, gdzie zapoczątkowane zostało picie czarnego naparu. Dalej, przechodząc do kolejnych pomieszczeń wypełnionych przedmiotami, znajdziemy min. ponad 300-letnie gliniane naczynia oraz wiele interesującej ceramiki, zaparzaczy do kawy, ale i retro banerów reklamowych. Na kolejnym piętrze muzeum znajdują się rękopisy i dokumenty.
W ostatniej sali, na miłe zakończenie wycieczki po Dubajskim muzeum, możemy napić się pysznej kawy w miejscowej kawiarni.

To niezwykle klimatyczne i magiczne miejsce, pokazujące jak ważna jest kawa w tej kulturze. Jeśli wybieracie się do Dubaju, koniecznie wpiszcie to miejsce na swoją listę.
Aromaty, kolory i smak mocnej, czarnej kawy zostaną z Wami na długo!

Brass arabic coffee pot with two cups of coffee symbolising hospitality and welcoming guests.

Kawa wir mleka
Ołówek