Kawa w Malborku

Kawa w Malborku

Będąc w gotyckim zamku, takim jak Malbork, nie sposób nie myśleć o przygodach średniowiecznych rycerzy – z pewnością wielu z Was przychodzą na myśl osławione walki rycerskie. Co ciekawe, kawa zwiększa przepływ krwi w organizmie. Przekłada się to na lepszą kondycję fizyczną, która na pewno była pomocna podczas walk.

Tak, to prawda. Już w starożytności było wiadomo, że kawa ma również pewne niezwykłe właściwości. Czarny napar podwyższa poziom dopaminy- neuroprzekaźnika dzięki któremu odczuwamy przyjemność. Już jedna filiżanka kawy może wprowadzić nas w niezwykły stan błogości i odprężenia.

Jeszcze lepsze efekty daje połączenie kawy z przyprawami takimi jak cynamon, kardamon czy imbir. To aromatyczne zestawienie smaków i zapachów z pewnością zrelaksuje i zwiększy apetyt na przyjemności.

A jak przygotować taki napar? Potrzeba:

  • łyżkę świeżo mielonej kawy
  • szczyptę wanilii,
  • szczyptę kardamonu
  • szczyptę cynamonu
  • odrobinę miodu
  • 0,25 litra wody

Teraz wystarczy w niewielkim garnuszku zagotować kawę z przyprawami, a po około 2 minutach,  gdy kawa lekko przestygnie, dodać miodu. Teraz porządnie zamieszać i gotowe!

Pyszna, świeżo mielona kawa i widok na niezwykle malowniczy zamek z pewnością poprawią wam humor i obudzą ochotę na przygody. Polecamy Wam odwiedzić niezwykłe miejsce na mapie Polski, jakim jest Zamek w Malborku. Zanim udacie się w podróż, w poniższych ciekawostkach znajdziecie kilka faktów dotyczących tego miejsca – przeczytajcie koniecznie!

Kawa wir mleka
Ołówek