Kawa w Karkonoszach

Kawa w Karkonoszach

Karkonosze to nie tylko piękne góry, niezwykłe trasy widokowe i zapierająca dech przyroda. To również region, w którym znajduje się wiele zamkowych ruin wartych odwiedzeniaZ białą kawą w termosie Biała Dama nam niestraszna! 

Zanim zaczniemy wyprawę, warto pamiętać, że podczas pieszych wycieczek konieczne są przerwy i regularne uzupełnianie płynów. Kawę poleca się przed wysiłkiem fizycznym, ponieważ pomaga utrzymać dobrą sprawność fizyczną. Zawarta w niej kofeina oddziałuje na układ nerwowy i poprawia wydolność organizmu.

Kawa wypita? Ruszamy w drogę! 

Zamek Chojnik

To jedno z najpopularniejszych i najbardziej zatłoczonych miejsce na liście. Znajduje się na szczycie wzniesienia, więc budowlę podziwiać można z całej okolicy. Łatwy do zdobycia, zarówno podczas wycieczek pieszych, jak i na rowerze. To idealne miejsce na rodzinny obiad w swojskiej restauracji z tradycyjną kuchnią i widokiem. Na terenie zamku często odbywają się rycerskie turnieje i festyny. 

Zamek w Bolkowie

Pewnie wielu z Was kojarzy go z trasy, ponieważ jadąc z Jeleniej Góry do Wrocławia, nie sposób go nie zauważyć. Budowla ma bardzo ciekawą, jak na czasy, w których została wzniesiona, konstrukcję wieży. W samym zamku znajduje się muzeum, które z pewnością zaciekawi każdego – nie co dzień można oglądać kolekcje średniowiecznej broni i przedmioty z tamtych czasów. Mimo, że z zamku pozostały w zasadzie tylko ruiny i tak zdecydowanie warto tam pojechać.

Zamek Bolczów

Położone wśród lasów ruiny nie są przez nikogo pilnowane. Podążając piękną leśną ścieżką, dojdziemy do ukrytego wśród drzew skarbu z końca XIV wieku. Dostęp do tego niezwykłego obiektu jest otwarty, dlatego często spotkamy tam miejscowych, którzy wykorzystują ten teren do organizacji ognisk i spotkań towarzyskich. To wyjątkowe miejsce w Karkonoszach, o którym wie niewiele osób, a z pewnością warto odwiedzić je chociaż raz.

Zamek Wleń

Zamek na wleńskim wzgórzu wygląda imponująco – szczególnie z lotu ptaka. Jest to obecnie najstarszy zamek na polskich ziemiach i choć nie zostało z niego zbyt wiele, cały czas pozostaje perłą polskiej średniowiecznej sztuki budowlanej. Obecnie jest w remoncie, zachęcamy do odwiedzenia go w przyszłym sezonie.

W okolicy znajduje się jeszcze kilka innych zamków, jak zamek Czocha, czy Zamek w Karpnikach, jednak powyższe wydały nam się najciekawsze. Odwiedziliście niektóre z nich? Jesteśmy bardzo ciekawi!

Kawa wir mleka
Ołówek