Kawa w Gdańsku

Kawa w Gdańsku

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych miast w Polsce. Jego niesamowity rozwój w ciągu kilku ostatnich lat pokazuje, że w krótkim czasie można osiągnąć naprawdę wiele. Czym byłoby jednak całodzienne zwiedzanie bez kawy? Dziś przypomnimy Wam, skąd wzięła się tradycja coffee to go oraz gdzie w Gdańsku możecie wypić małą czarną w niezwykłej scenerii. Zapraszamy do lektury!

Tradycja kawy „na drogę” narodziła się w Stanach Zjednoczonych w latach 60. Ogromny rozwój gospodarczy oraz zmiany, jakie wprowadziła coraz bardziej popularna kultura konsumpcyjna wygenerowały potrzebę, aby ulubiony napój Amerykanów był dostępny także na wynos. Jako pierwsza coffee to go zaserwowała kawiarnia 7 Eleven na Long Island i tak zaczęła się rewolucja – więcej pisaliśmy o tym tutaj: http://kawazmleczkiem.pl/archiwum/kawa-na-ulicy/

A gdzie w Gdańsku można wypić kawę z najpiękniejszym widokiem?

Pierwszy punkt, o który należy zahaczyć, to na pewno Wieża Bazyliki Mariackiej. Widok z niej jest zdecydowanie najlepszy, ponieważ to najwyższy punkt w mieście (82 m). Warto więc z tego miejsca podziwiać panoramę.

Drugą ciekawą lokalizacją jest szczyt wieży Głównego Ratusza. Widać z niego Fontannę Neptuna i kilka najważniejszych zabytków miasta – polecamy!

Pewnie wielu z Was było w Gdańskim Muzeum Archeologicznym, nie wszyscy jednak wiedzą, że muzeum to posiada bardzo ciekawy punkt widokowy. Nie jest on wyjątkowo wysoki, gdyż ma tylko 28 metrów, ale widok jest zdecydowanie warty zobaczenia – dostrzeżecie stamtąd Motławę i dużą część miasta.

Kolejne ciekawe miejsce do odwiedzenia to tzw. Góra Gradowa, a co można z niej zobaczyć? Nie tylko Stare Miasto, ale również tereny Stoczni. Widok zapiera dech w piersiach, a osoby, które nie są z Gdańska, z pewnością zastygną na kilka minut, oglądając rozwiniętą infrastrukturę i niezwykłe maszyny na terenie Stoczni właśnie. Polecamy!

Podczas zwiedzania kawa na wynos ogrzeje i doda energii. Doskonale nadaje się na jesienne wędrówki i spacery po mieście.

Kawa wir mleka
Ołówek