KAWA W BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM

KAWA W BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM

Czas urlopowy za nami… Pogoda również nie rozpieszcza, dlatego możemy odczuć drobny spadek energii. Jak temu zaradzić? Przeczytajcie!

Kiedy poranki stały się ciemne i chłodne, a z łóżka nie chce się wychodzić, drogę do pracy pokonujemy w lekkim uśpieniu. Do biurka zasiadamy zaspani i szybko się męczymy. Wyzwolić w sobie energię od rana to nie lada sztuka.

Wiemy, że wydaje się to niewyobrażalne, ale wystarczy rano zrobić kilka podskoków czy przysiadów, by rozruszać nasz organizm. Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłby kilkunastominutowy jogging, ale rozumiemy, że na początek to może być odrobinę za dużo.

Drogę do pracy, oczywiście w miarę możliwości, warto pokonać rowerem, poranne powietrze pobudzi Was do działania, a apetyt na kawę z każdą chwilą będzie rósł. Kolejny krok to ulubiona filiżanka kawy, do tego lekkie śniadanie – jogurt lub owoce i zaczynamy działać!

 

 

Nasza efektywność po takim poranku będzie zdecydowanie większa, zmęczenie w środku dnia okaże się mniej uciążliwe. Gdy odczujecie chwilowy ból głowy spowodowany napięciem, podenerwowaniem lub natłokiem obowiązków, proponujemy wyjść na kilkuminutowy spacer. Wystarczy chwila, by się przewietrzyć, świeże powietrze poprawi nasze samopoczucie.

Nie wszyscy wiedzą, że kawa ma właściwości przeciwmigrenowe, wiele leków przeciwbólowych zawiera właśnie kofeinę, także możecie połączyć przyjemne z pożytecznym i zamiast brać tabletkę – napić się ulubionego czarnego naparu!

 

Całodzienne siedzenie przed komputerem nie sprzyja doskonałemu samopoczuciu. Idealnym połączeniem są świeże powietrze, ruch i kawa – jeśli od rana będziecie pamiętać o tych elementach, dzień stanie się lepszy i zdecydowanie bardziej efektywny.

Kawa wir mleka
Ołówek