Kawa – Twoje Hygge

Kawa – Twoje Hygge

W 2016 roku Duńczycy znaleźli się na pierwszym miejscu najszczęśliwszych narodów świata… Zachęceni tymi statystykami postanowiliśmy przybliżyć Wam niezwykłą filozofię życia i szczęścia, jaką jest Hygge – przeczytajcie!

Czerpanie radości z pozornie przyziemnych, codziennych czynności to główne założenie Hygge. Poranna kawa nie musi być wypita w biegu. Postaraj się wstać kilka minut wcześniej, usiąść w ulubionym fotelu i popatrzeć chwilę przez okno. Skupić się na sobie, na nowym dniu, który może przynieść wiele niespodzianek. Ta poranna chwila szczęścia i spokoju pozytywnie nastroi na cały dzień. Powszechne zadowolenie z tego, co się ma, brak wygórowanych oczekiwań to właśnie to, co mieszkańcy północy opanowali do perfekcji. Kiedy cieszymy się drobiazgami, jakie nam się przydarzają, nagle zauważamy wiele miłych rzeczy!

Aranżacja otoczenia

Wnętrza to ważny element filozofii Hygge – klimatyczne oświetlenie, koce, poduszki – wszystko to, co może wpływać na nastrój pomieszczenia. Skandynawowie uwielbiają wszelkie dodatki: świece, klimatyczne światełka, pledy i inne. To one sprawiają, że we wnętrzu dzieje się to coś… To one budują tę niezwykłą, kojącą, przyjazną, domową atmosferę.

Z pewnością masz w domu nieużywane świece i koc, który od dawna leży w kącie.. Mamy pomysł – zrób dzisiaj wieczór dla siebie. Usiądź w swoim ulubionym miejscu w domu, może to być kanapa, fotel czy po prostu przy stole w kuchni, ważne aby poczuć spokój i relaks. Zaparz filiżankę kawy – taka z imbirem i cynamonem doda chwili niepowtarzalnego charakteru, a zapach korzennych przypraw otuli i ogrzeje. Sprawdź przepis!

Weź do ręki książkę, gazetę lub po prostu skup się chwilę na swoich myślach. Ci najbardziej zaawansowani potrafią w codziennym biegu, w natłoku obowiązków, odnaleźć szczęście i piękno. Nic jednak nie zastąpi ciepła i komfortu domu, kiedy za oknem jest ciemno i zimno! Tak właśnie myślą Duńczycy.

Przyjaciele zawsze razem!

Ważnym elementem filozofii szczęścia są ludzie. To właśnie ich bliskość daje nam siłę i spokój, dlatego ważne jest, aby otaczać się rodziną i przyjaciółmi. Zaproś najbliższych na kawę, a gwarantujemy, że wyśmienity humor długo Cię nie opuści 🙂

Kawa wir mleka
Ołówek