Kawa przyszłości

Kawa przyszłości

Każdy z nas marzy o samoczyszczącym ekspresie, który robi idealną kawę i dobrze wie, kiedy przygotować ulubiony napar… Dziś przedstawimy Wam kilka kawowych innowacji, które wciąż jeszcze wydają się mało osiągalne, ale z pewnością w przyszłości staną się naszą codziennością.

 

Inteligentne urządzenia

Internet rzeczy to trend, który niezwykle szybko się rozwija – inteligentne domy, dopasowujące ogrzewanie do mieszkańców; samochody, do których nie potrzebujemy już kluczyków… Urządzenia domowe coraz częściej dostosowujemy do swoich potrzeb za pomocą odpowiednich aplikacji i Internetu. Wkrótce rozpowszechnią się obecne już na rynku ekspresy do kawy, które da się programować według indywidualnego rytmu dnia. Możliwość planowania za pomocą specjalnych aplikacji idealnych proporcji kawy, mleka i wody – to brzmi zachęcająco. Każdy marzy o zapachu świeżo mielonej kawy, który roznosi się po mieszkaniu zaraz po pobudce – właśnie staje się to możliwe! 🙂

 

Samoczyszczące ekspresy

Czyszczenie ekspresów jest jednym z powszechnych problemów. To właśnie dlatego część kawoszy wybiera metody alternatywne, takie jak chemex czy praska francuska – ich codzienne utrzymywanie jest po prostu łatwiejsze. Doprowadzanie do idealnego stanu pojemników i rurek na mleko może być męczące, dlatego kolejnym trendem przyszłości będą maszyny samoczyszczące oraz rozwiązania, które pozwolą schować urządzenie w całości do lodówki oraz łatwo umyć w zmywarce.

Kolorowe mleko

Latte art to coś, co kawosze uwielbiają. Dedykowane wzory na kawie można już robić w wielu kolorach, po dodaniu barwników spożywczych obrazki z mleka wyglądają jak z najpiękniejszych marzeń. Ciekawe, czy kiedyś da się kupić kolorową kawę? Różowe bądź niebieskie latte – to byłoby coś!

 

 

 

 

Personalizacja

To trend, który króluje w każdej dziedzinie. Wszyscy chcemy mieć coś stworzonego według własnego projektu, podpisanego naszymi inicjałami lub stworzonego z myślą o naszym mieszkaniu. Idea unikatowych produktów w powszechnej dystrybucji z pewnością wejdzie do świata kawy. Zapewne już wkrótce znajdziecie rozwiązania dopasowane do swoich potrzeb – w zakresie unikatowego designu, kolorystyki sprzętu dopasowanej do wnętrza, wykończenia, czy też indywidualnie dobranych modułów.

Latające filiżanki lub roboty podające kawę to marzenia, które tak szybko się nie spełnią… Jednak rozwój technologii sprzyja amatorom czarnego naparu, dlatego jeśli macie jakieś pomysły, które można wykorzystać w świecie kawoszy, napiszcie nam na Facebooku – jesteśmy bardzo ciekawi, jak wygląda według Was kawa przyszłości!

 

 

Kawa wir mleka
Ołówek