Kawa powinna być jak miłość – gorąca i mocna!

Kawa powinna być jak miłość – gorąca i mocna!

Kawa to nie tylko wyśmienity aromat i smak, ale również świetny sposób na poprawę humoru! Latte Art jest niezwykłą sztuką tworzenia obrazów za pomocą spienionego mleka na powierzchni kawy…

Skąd wziął się pomysł na spienianie mleka i malowanie nim na kawie? Z Seattle, w USA, w latach osiemdziesiątych powstawały pierwsze niezwykłe obrazy. Nurt popularyzował Dawid Schomer, a od kilku lat stało się to niezwykle popularne również w Polsce. Coraz więcej ludzi ma nadzieję, że w kawiarni barista namaluje na kawie chociaż drobny obrazek. Najbardziej popularne są serduszka, motywy roślinne oraz zwierzęce, jak łabędzie, misie oraz wiele innych… Ogranicza nas tylko wyobraźnia! Coraz więcej miejsc w Polsce oferuje malunek na zamówienie klienta! 🙂

Latte art , coffee isolated on white backgroundNa świecie oraz w Polce organizuje się zawody dla najlepszych baristów, najbardziej popularne i uznane są World Latte Art Championship oraz World Barista Championship. W Polsce warte uwagi są Mistrzostwa Polski Baristów oraz Mistrzostwa Polski Latte Art & Coffee in Good Spirits.

W Latte Art najważniejsze to właściwie spienić mleko oraz dobrze przygotować kawę. Najlepszą bazą jest espresso lub kawa z czekoladą.

Specjaliści wyróżniają dwie metody tworzenia rysunków na kawie: free pouring – polegające na malowaniu mlekiem wylewanym prosto z dzbanuszka oraz etching, czyli malowanie przy pomocy różnych przedmiotów – rysików, wykałaczek, szablonów itp.

Latte Art to świetna zabawa – gwarantujemy, że każdy jest w stanie nauczyć się namalowania podstawowych wzorów. Dzięki tej sztuce można zaskoczyć najbliższych i dobrze bawić się w grupie. Urządźcie wspólnie ze znajomymi wieczór z Latte Art, inspirację znajdziecie tutaj. Miłej zabawy!

30_1glowne2

Kawa wir mleka
Ołówek