Kawa na rowerze

Kawa na rowerze

W ostatnim czasie coraz popularniejszy staje się zdrowy tryb życia. Na ulicach każdego dnia mijamy więcej biegaczy i rowerzystów. Maj to idealny okres na wycieczki – pogoda sprzyja licznym wypadom za miasto oraz piknikom na łonie natury. 

Co zrobić, kiedy po kilkudziesięciu minutach pedałowania najdzie nas ochota na ulubioną kawę? Mamy na to kilka sposobów!

Jeśli wybieracie się na wycieczkę rowerową, warto pomyśleć o koszyku, ten dodatek zdecydowanie uprości transport przedmiotów na piknik. Z łatwością zmieszczą się w nim koc, przekąski, termos, ulubione filiżanki. Jeśli wolisz zaparzyć kawę na miejscu, warto zaopatrzyć się w małą, turystyczną kuchenkę gazową, na której można postawić kawiarkę.

33_2glowne2

Rowerowe gadżety

W ofercie sklepów rowerowych coraz częściej pojawiają się uchwyty na kubki, które montuje się na kierownicy. Możemy do nich włożyć już wcześniej zaparzoną kawę w kubku termicznym. Ich ogromną zaletą jest to, że smakiem ulubionego naparu można cieszyć się również podczas jazdy na rowerze!

Kubek termiczny i termos to prawdziwi przyjaciele letnich pikników i imprez w plenerze. Wyobraźcie sobie, jak zmęczeni wycieczką, siadacie w cieniu i wyciągacie z plecaka termos, odkręcacie wieczko i już po kilku sekundach czujecie aromat ulubionego czarnego naparu – czy może być lepiej? Warto zaopatrzyć się w tego typu naczynia – pamiętajcie, że termos, w którym przechowujecie kawę, nie będzie nadawał się do herbaty. Aromat naparu jest tak intensywny, że pozostanie w naczyniu na długie dni.

Red thermos with coffee drink and lid isolated on white

Ostatnim, ale coraz popularniejszym na polskich drogach rozwiązaniem jest cargo bike. To rower bagażowy. Na co dzień możecie wozić w nim co cięższe torby, a nawet transportować meble. Są też takie dostosowane do wożenia dzieci lub zwierząt. My proponujemy jednak zabranie ulubionych przysmaków, koca, książki, paletek do badmintona, kapelusza oraz co najważniejsze – praski francuskiej oraz gorącej wody w termosie! Umożliwia zrobienie kawy od razu wielu osobom – i tak wspólnie, w gronie przyjaciół, będziecie mogli zobaczyć piękny zachód słońca z kubkiem pełnym ulubionej kawy!

Kawa wir mleka
Ołówek