Kawa w ogrodzie

Kawa w ogrodzie

Picie kawy to wielka przyjemność. Zwykle łapiemy ją w pośpiechu, rano przed pracą lub już w biurze między jednym spotkaniem a drugim. Rzadko mamy okazję celebrować ten moment. Dziś przedstawimy Wam kilka porad, jak elegancko i ładnie podać kawę latem, aby cieszyć się wspólną chwilą z przyjaciółmi w pięknym otoczeniu.

Zacznijmy od zasad savoir-vivre: kawę zawsze podajemy z prawej strony, prawą ręką. Oczywiście jeśli nie ma na to miejsca, to nie wypada się przeciskać, tylko podać ją z drugiej strony. Kolejność podawania kawy zarówno w biurze, jak i w domu jest taka sama – zawsze najpierw podajemy ją gościom, potem gospodarzowi. W biurze wygląda to tak samo, najpierw kawę podaje się klientowi, a następnie szefowi.

Ważnym elementem jest położenie filiżanek na podstawkach, w sposób cichy i nie zwracający uwagi otoczenia.

Kiedy przyjmujemy gości, bardzo ważny jest stół. Lato to idealny moment, by przyjmować gości w ogrodzie, jeśli mamy taką możliwość. W takim otoczeniu nie potrzeba zbyt wielu dekoracji, wystarczy bukiet świeżych kwiatów. Oczywiście, jeśli chcemy zadbać o szczegóły, możemy podać kawę na pięknym obrusie (co ważne, warto zawiesić odpowiednie obciążniki na rogach, aby wiatr nie robił zamieszania podczas podwiewania boków).

Podczas ogrodowego przyjęcia ważne będą serwetki, gdyż w takich okolicznościach łazienki nie mamy pod ręką. Jeśli obawiamy się, że papierowe serwetki mogą być zwiane przez wiatr, warto podać materiałowe serwetki wielokrotnego użytku. To często piękny dodatek, który delikatnie podkreśli odświętny klimat.

Pamiętajcie, że już od kilku sezonów panuje moda na minimalizm, dlatego nie przesadzajcie ze zdobieniami, ornamentami i dodatkami. Im prościej, tym lepiej.

W takich okolicznościach kawa będzie smakowała wyśmienicie – gwarantujemy 🙂

Kawa wir mleka
Ołówek