Kawa na dzień matki

Kawa na dzień matki

Dzień Matki już za kilka dni. Z tej okazji warto więc przygotować coś wyjątkowego. Ulubiona kawa to nie tylko świetny pomysł na upominek, ale i dobry materiał do zrobienia prezentu własnoręcznie.

Rodzinny piknik

Dzień Matki wypada w tym roku w sobotę. To idealny czas na wyjście do parku i spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Zapakujcie koc, ciasto (wiele inspiracji znajdziecie pod zakładką: ‘Z kawą lub do kawy’), termos, gry planszowe czy inne ulubione rozrywki i spędźcie razem miły czas na dworze. Gwarantujemy Wam, że taka niespodzianka będzie dla mam idealna. Poświęcicie im swój czas, uwagę oraz poczęstujecie pysznościami przy ulubionej kawie 🙂 Taki dzień koniecznie uwiecznijcie na zdjęciach, bo z pewnością często będziecie do niego wracać.

Kubek + kawa = niezła zabawa!

Niby prosty zestaw, ale możecie zrobić coś własnoręcznie – w sklepie plastycznym kupicie farby do malowania porcelany, biały kubek lub filiżankę. Udekorujcie naczynie specjalnie dla mamy. Wystarczy imię, kwiaty, ale możecie też pokusić się o wykonanie portretu lub czegoś, co lubi. W ten sposób stworzycie jej ukochane naczynie do picia kawy. Co powiecie na wspólne malowanie? To też jest dobry pomysł na miłe popołudnie razem! Jeśli naprawdę nie macie talentu, możecie poszukać wyjątkowej porcelany, dokupić paczkę kawy i pięknie zapakować – pyszny, prosty i dedykowany zestaw z pewnością sprawi wiele radości.

Udekoruj kawę

Jeśli jeszcze nie opanowaliście latte art, obejrzyjcie film na naszym kanale Youtube i spróbujcie nauczyć się podstawowych wzorów. Możecie też udekorować kawę za pomocą własnoręcznie zrobionego szablonu. Z tektury wytnijcie kółko większe niż średnica kubka. Zaznaczcie sobie jednak dokładnie otwór, aby wycięte kształty mieściły się na powierzchni kawy i wytnijcie serce, pierwszą literę imienia lub napis mama. Teraz wystarczy posypać startą czekoladą, cynamonem lub kakao na cappuccino, a wzór pięknie udekoruje kawę. To miły prezent, który pokaże, że zrobiliście coś specjalnie z myślą o ukochanej mamie.

Dzień Mamy to taki czas w roku, kiedy warto pokazać i zrobić dla ukochanej osoby coś specjalnego. Nie wystarczy bukiet kwiatów czy czekoladek, dajcie coś od siebie! Jeśli macie ochotę na więcej inspiracji, na naszej stronie znajdziecie pomysły, jak zrobić kawową ramkę, kawowe mydło, a nawet kawową świecę – sprawdźcie koniecznie 🙂 Pokażcie nam swoje dzieła – oznaczcie je na Instagramie hasztagiem: #kawazmleczkiem – będziemy obserwować, co robicie z przyjemnością!

 

Kawa wir mleka
Ołówek