KAWA – IDEALNY POMYSŁ NA RANDKĘ

KAWA – IDEALNY POMYSŁ NA RANDKĘ

Luty jest miesiącem miłości, to idealny czas, aby pokazać drugiej osobie swoje uczucia, zaprosić na pierwsze spotkanie. Oto cztery powody, dla których wyjście na kawę to idealne rozwiązane na pierwszą randkę!

 

Czas na rozmowę

Kawiarnia to zazwyczaj przytulne, miłe i ciche miejsce, w którym możemy spokojnie rozmawiać, bez obaw, że hałas czy inne czynniki zewnętrzne nam przeszkodzą. Dodatkowym atutem jest kofeina, która działa na organizm pobudzająco, więc już po jednej filiżance jesteśmy odrobinę bardziej rozmowni i otwarci. To idealny czas, aby opowiedzieć o swoich pasjach, marzeniach i po prostu poznać się bliżej.

Komfort i wygoda

Kawiarnie są wszędzie, więc jeśli spotkałeś kogoś przypadkiem i zdecydowałeś się zaprosić na kawę, z łatwością znajdziesz w pobliżu jakieś urokliwe miejsce. Dużym plusem tego typu miejsc jest klimat oraz przyjemna atmosfera – świeczki i kwiaty potęgują romantyczny nastrój.

Jeśli miałeś czas starannie zaplanować spotkanie, możesz wybrać kawiarnię w takim miejscu, aby była blisko innych aktywności – lodowiska, kina itp., gdy zdecydujecie się na dodatkowe atrakcje, nuda nie będzie Wam grozić.

Kto płaci? Wersja ekonomiczna

Pierwsza randka bywa problematyczna. Często kobiety czują się zakłopotane, gdy mężczyzna płaci za obiad czy kino już na pierwszym spotkaniu. Kawa ze względu na swoją przystępną cenę stworzy mniej problemów. Im mniej zobowiązań na początek tym lepiej, więc to idealne rozwiązanie w sytuacji, kiedy dopiero się poznajecie i jesteście odrobinę onieśmieleni całą sytuacją.

Wzbudź pozytywne uczucia

Przyznajmy rację, kawę uwielbia większość społeczeństwa, kojarzy się z miłymi chwilami i wyśmienitym smakiem. Mała czarna to przecież jeden z najprzyjemniejszych momentów dnia, dlatego spotkanie przy czymś, co budzi tak pozytywne konotacje to świetny pomysł.

Nasza rada? Spróbowanie kawałka ciasta drugiej osoby. Naukowcy udowodnili, że istnieje „the Luncheon Effect” – ludzie, którzy dzielą się jedzeniem i napojami czują się ze sobą ściślej związani.

 

Wiosną i latem wystarczy koc, przekąski, termos z kawą lub mały palnik i kawiarka, a randka w plenerze z pewnością będzie niezapomniana! Zimą mamy odrobinę mniej możliwości, co nie zmienia faktu, że z pewnością znajdziecie przyjemne miejsce. Walentynki coraz bliżej – to najwyższy czas na rezerwację stolika w kawiarni 🙂

Kawa wir mleka
Ołówek