Kawa i sport

Kawa i sport

Cały świat ostatnio spędza wieczory przed odbiornikami oglądając mistrzostwa świata w piłce nożnej. Sport to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu, dobry pomysł na zabawę w towarzystwie oraz gwarantowany wieczór pełen emocji. To również motywacja do ruszenia się z kanapy. Oglądanie wysportowanych zawodników powoduje, że naturalnie zwiększa się chęć poprawienia fizycznych możliwości. A co idzie w parze ze sportem? Oczywiście kawa!

Kawa na poprawę humoru

Nie od dzisiaj wiadomo, że nic tak nie poprawia humoru, jak filiżanka dobrej kawy. Już po pierwszym łyku jesteśmy w lepszym nastroju, dlatego jeśli dzień zaczął się źle, najlepiej wypić filiżankę małej czarnej i ruszyć na siłownię. Wzrost poziomu serotoniny gwarantowany!

Działanie kofeiny

Kofeina będzie świetnym rozwiązaniem dla wielu zawodowych sportowców oraz amatorów – szczególne korzyści przyniesie fanom sportów wytrzymałościach oraz zespołowych. Dodatkowo, jeśli uprawiacie ćwiczenia o wysokiej intensywności, kawa zadziała na was wyśmienicie – zwiększa wydzielanie neuroprzekaźników, przedłuża działanie adrenaliny, ale naturalnie poprawia też refleks, koncentrację oraz wydolność organizmu

 

Motywacja

Dzięki kofeinie zawartej w kawie możemy dłużej korzystać z dobroczynnych właściwości glikogenu, który naturalnie zwiększa wytrzymałość organizmu. Kiedy odnosimy sukcesy, rośnie motywacja… Stąd, jeśli potrzebujesz bodźca do działania, wypij kawę!

 

 

Naturalnie!

Dodając do kawy naturalnie przyprawy czy dodatki, możemy zwiększyć jej właściwości – imbir i cynamon pozwolą spalić więcej tłuszczu, miód doda energii. Warto jest wiedzieć, jakie właściwości mają takie dodatki, np. – jeśli jesteśmy wychłodzeni, imbir lub cynamon pomogą nam ogrzać organizm.

Kawa to wspaniały przyjaciel wszystkich sportowców. Jeśli zaczynacie swoją przygodę ze sportem lub zawodowo zajmujecie się jakąś dziedziną, kawa pomoże wam nie tylko w porannym wstaniu z łóżka i poprawi humor, jej działanie korzystnie wpłynie na organizm i jego funkcjonowanie podczas wysiłku.

 

Kawa wir mleka
Ołówek