Kawa inspiruje

Kawa inspiruje

Jak kawa pomaga przełamywać bariery? Czy może spowodować, że staniesz się jeszcze bardziej kreatywny…? Czarny napar od zawsze inspirował największych pisarzy – może zainspiruje też Ciebie!

 


Po pierwsze: INICJATYWA

Kiedy już wiemy, że powinniśmy coś zrobić, a bardzo ciężko się za to zabrać, najlepiej przygotować sobie plan – wstajemy o 7:00, nalewamy sobie filiżankę ulubionego naparu i bierzemy się do roboty. Mając zawsze stały program, mózg przyzwyczaja się do pewnego schematu, co powoduje, że za każdym kolejnym razem po konkretnym rytualne łatwiej nam się skupić!

Po drugie: W GRUPIE SIŁA

Musisz wymyślić coś kreatywnego? Kolejny dzień wygląda jak poprzedni i ciężko Ci wymyślić coś, czym zaskoczysz swoich przełożonych? Zaproś współpracowników na kawę i rzuć temat! Zobaczysz, że już po kilku minutach będziecie mieli kilkanaście dobrych pomysłów. A może zainicjujesz cotygodniowe czwartkowe spotkania przy kawie?

kawa-pisanie-plan

Po trzecie: UWIERZ W SIEBIE!

Po filiżance ulubionej kawy czujemy się naprawdę dobrze, warto jest wykorzystać ten chwilowy przypływ pozytywnych emocji i kofeiny, aby załatwić sprawę, która wydaje nam się trudna, zbyt skomplikowana. To idealny moment, aby poprosić o pomoc.

Po czwarte: RÓB TO, CO KOCHASZ!

Jeśli kochasz pisać, staraj się to robić często i ćwiczyć swój warsztat. Jeśli kochasz śpiewać, zapisz się na lekcję wokalu. A może odkryłeś w sobie talent do latte art? Jeśli jest coś, co naprawdę kochasz, staraj się to robić naprawdę często! 🙂

kawa-pisanie-grupa

Kawa wir mleka
Ołówek