Kawa i film

Kawa i film

Kawa w wielu filmach i serialach gra jedną z głównych ról. Dziś zobaczycie, co się stanie, gdy połączymy największe przyjemności – filiżankę wyśmienitego naparu oraz dobre kino.

W komediach romantycznych, filmach gangsterskich, a nawet w westernach oraz serialach powstało wiele scen opartych właśnie na miłości do kawy i wszystkim, co jest z nią związane. Indywidualne rytuały, niezwykły wpływ kawy na samopoczucie bohaterów oraz filiżanka kawy jako idealny sposób na pierwszą randkę… Niesamowitych scen z małą czarną powstało naprawdę wiele.

fotolia_102029341_subscription_monthly_mMnóstwo amerykańskich seriali opiera się na pewnym stałym scenariuszu: grupa znajomych siedzi w kawiarniach i rozmawia, omawia życiowe rozterki bohaterów: Przyjaciele, Sex w Wielkim Mieście, Dziewczyny, Kochane Kłopoty – to najlepsze przykłady. Uwielbiamy śledzić życie bohaterów.

Oto nasza lista najlepszych scen z filmów z kawą w tle:

Pulp Fiction reżyserii Quentina Tarantino, (1994) – kawa z przymrużeniem oka.

Miasteczko Twin Peaks – serial telewizyjny stworzony przez Marka Frosta i Davida Lyncha (1990-1991). Tu kawa i placek wiśniowy w roli głównej.

Kawa i papierosy w reżyserii Jima Jarmuscha, (2003), Coffee and Cigarettes – czyli niezwykłe rozmowy przy kawie i papierosach.

Choć goni nas czas wyreżyserowany przez Roba Reinera, (2007), The Bucket List – ekscentryczny milioner i jego słabość do kawy Kopi Luwak.

Thor reżyserii Kenneth Branagh, (2011) – nawet superbohaterowie potrzebują filiżanki dobrej kawy!

Śniadanie u Tiffany’ego w reżyserii Blake’a Edwardsa, (1961), Breakfast at Tiffany’s – stylowa Audrey Hepburn z rogalikiem i kubkiem ulubionej kawy inspiruje i zachwyca pokolenia.

Johnny Guitar w reżyserii Nicholas Ray (1954), prawdziwy mężczyzna na Dzikim Zachodzie – z filiżanką ulubionej kawy.

materiały wideo – źródło youtube

 

 

Kawa wir mleka
Ołówek