Dripper – wybierz idealny dla siebie!

Dripper – wybierz idealny dla siebie!

Kawa przygotowana metodą filtracyjną charakteryzuje się zbalansowanym i łagodnym smakiem. Aby uzyskać tak lekki oraz subtelny napar, warto sięgnąć po to alternatywne urządzenie jakim jest dripper – efekt będzie znakomity!

Dripperów jest kilka rodzajów, różnią się od siebie pojemnością oraz materiałem, z którego są wykonane. Plastik, szkło, metal, porcelana to tylko kilka z możliwości. Jaki będzie idealny dla ciebie? Więcej na ten temat tutaj!

Porcelana      

To najpopularniejszy i najbardziej klasyczny model. Swoim minimalistycznym wyglądem oraz klasyczną prostotą urzeka wielu kawoszy. Ma kilka zalet. Porcelanowy dripper jest dość prosty w utrzymaniu, można go bardzo łatwo czyścić. Minusem jest jego ciężar i to, że może się potłuc, dlatego na wyjazdach bywa kłopotliwy. Raz zakupiony posłuży przez wiele, wiele, lat. Absolutną zaletą jest to, że stosunkowo długo zachowuje temperaturę kawy i nie ochładza jej podczas parzenia.

Plastik

Idealny model na początek przygody z alternatywnymi metodami parzenia kawy, tani, prosty w obsłudze, dlatego jeśli często się przemieszczasz i chcesz mieć ze sobą przedmiot, za pomocą którego zrobisz pyszną kawę, dripper z plastiku może się przydać. Poręczny i dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo dobierzesz idealny dla siebie. Minusy? Plastik dość szybko się rysuje oraz nie starzeje się zbyt ładnie, ale jest to idealne rozwiązanie dla początkujących.

Szkło

Jeśli możecie godzinami wpatrywać się w zaparzającą się kawę, przezroczysty szklany dripper to coś dla was. Oprócz tego, że wygląda bardzo elegancko i efektownie, nie różni się za bardzo od porcelanowego, może materiał sam w sobie jest odrobinę bardziej kruchy. Podobnie jak porcelanowy, szklany dripper nie nadaje się do częstych podróży, ale pięknie wygląda na blacie i z pewnością zaczaruje niejednego gościa, przed którym postawicie coś takiego.

Metal i inne designerskie materiały

Drippery mogą też mieć niezwykłą, designerską formę. Jeśli jesteście wielbicielami designu, niektóre rozwiązania z pewnością was urzekną. Swoją lekkością i urodą sprawiają, że kawę robi się z wielką przyjemnością, a dodatkowo są naprawdę interesującym dodatkiem do kuchni.

Do większości urządzeń tego typu potrzebujecie filtrów, zanim jednak je zakupicie, zastanówcie się, jaki rozmiar drippera macie – występują one w trzech różnych wielkościach.

Mały dripper nadaje się idealnie na jedną filiżankę, w średnim zaparzycie już jedną oraz dwie w zależności od potrzeb, a trzeci największy zapewni wam solidną dawkę kofeiny na cały dzień. Smacznego!

 

Kawa wir mleka
Ołówek