Bez wiosny ani rusz!

Bez wiosny ani rusz!

Wszyscy czekają na wiosnę, a ona w tym roku jak na złość – pochmurna, zimna i deszczowa. Postanowiliśmy zachęcić Was do odczarowania otaczającej nas rzeczywistości i wprowadzić wiosnę do codziennego rytuału picia kawy!

Na filiżankę małej czarnej możemy zaprosić przyjaciół, ukochaną osobę, możemy też za jej pomocą poprawić humor współpracownikom. A jak? Zaraz się przekonacie!

Dziś pokażemy Wam, jak w praktyce wykonać wiosenne obrazki. Kwiatek, słońce czy serduszko – to naprawdę proste, wystarczy trochę poćwiczyć!

art

Od czego zacząć?

Potrzebujecie:

  • kawy, do zrobienia pysznego i aromatycznego espresso z pianką,
  • mleka, koniecznie zimnego i tłustego – najlepiej 3,2%,
  • metalowego dzbanuszka z dzióbkiem,
  • wykałaczek lub late pena
  • gęstego syropu smakowego.

Zaczynamy zabawę!

Aby spienić mleko, należy wlać je do dzbanuszka i podstawić pod dyszę w ekspresie. Podczas spieniania zwiększy ono swoją objętość, dlatego nie wlewajmy go za dużo. Na początek wkładamy dyszę głęboko przy ściance, a następnie przesuwamy się coraz bliżej powierzchni, cały czas delikatnie kołysząc naczyniem. Kiedy mleko jest gotowe (czujemy, że dzbanek jest ciepły, gdyż mleko powinno mieć około 60-65 ᵒC), zakręcamy dyszę i wyciągamy z dzbanka. Uderzamy nim kilka razy o blat, aby pozbyć się większych pęcherzy powietrza i uzyskać jednolitą konsystencję.

Czas wlać mleko do kawy

Kiedy w filiżance mamy już espresso, czas dodać mleko. Najpierw jednostajnie wlewamy je do espresso, aby przy końcówce zacząć malować nim wzory. Ruszamy dzióbkiem w różne strony, co da nam możliwość tworzenia obrazów.

Zobacz więcej: https://www.youtube.com/watch?v=XBWW-6AQnUg

Wszystko możemy wykończyć detalami z syropu wykonanymi przy pomocy wykałaczek – ogranicza nas tylko wyobraźnia!

rozef

 

Kawa wir mleka
Ołówek