Bądź eko!

Bądź eko!

Coraz popularniejszy w Polsce trend zero waste pokazuje, że z większą świadomością kupujemy i używamy przedmiotów, staramy się minimalizować śmieci i dbać o otaczającą nas przyrodę. Przeczytajcie kilka pomysłów, jak być bardziej eko podczas codziennego picia kawy!

Ruch zero waste to niezwykle aktualny trend, popularyzujący staranne selekcjonowanie tego, co możemy kupić w wielorazowych opakowaniach, a co zapakować we własne pojemniki. Coraz częściej widzimy w supermarketach osoby, które wkładają owoce i warzywa do swoich materiałowych toreb lub proszą o umieszczenie uprzednio zważonego nabiału do ładnych, plastikowych pojemników. Na nie też można nakleić kod z ceną. Ta dbałość o jak najmniejsze zużycie plastiku i segregację śmieci dotyczy również fanów kawy.

Każdego roku na świecie zużywa się miliardy jednorazowych naczyń. Tendencja pokazuje jednak, że popularne staje się przychodzenie do kawiarni z własnym kubkiem. Wtedy kawa na wynos jest zdecydowanie bardziej ekologiczna niż ta w plastiku czy styropianie. W Internecie pojawiają się listy miejsc, do których można przyjść z własnym naczyniem i bez problemów zostać obsłużonym.

Co ciekawe, kiedyś kubki termiczne kojarzyły się głównie ze sportowcami lub wakacjami. Eleganckie kobiety czy biznesmeni z wielorazowymi naczyniami należeli do rzadkości. Obecnie jednak na rynku spotkać można wiele pięknych, kolorowych i dostosowanych do potrzeb miejskiego życia kubków, wprost zachęcających, aby je mieć. To rozwiązanie pokochały już rzesze ludzi, którzy idąc do pracy, piją swoją ulubioną, zrobioną we własnym domu, pyszną kawę.

Idąc dalej – będziemy również eko, jeśli zużyte fusy wykorzystamy w domowym spa.

Naturalne peelingi i maski
Naturalne kosmetyki, pozbawione chemii i składników nieznanego pochodzenia, są teraz bardzo popularne. Mamy dla Was dwa przepisy. Dzięki nim z łatwością wykorzystacie komponenty, które macie domu, do codziennej pielęgnacji skóry.

Intensywny peeling – przepis na ten niezwykle aromatyczny specyfik dla skóry znajdziecie tutaj. Od razu po wyjściu spod prysznica poczujecie się zrelaksowani i odprężeni. Sprężysta skóra i pozytywna energia jaką poczujecie, będące efektem tego zabiegu, to zasługa kawy!

Maseczka odmładzająca z kawą i miodem – idealna na zmęczoną i wysuszoną skórę, która szczególnie zimą jest narażona na wysuszenie i podrażnienia. Ogrzewanie, mróz oraz zmienne temperatury powodują, że w tym okresie twarz wygląda na zmęczoną. Odżywcze działanie takiej maseczki zauważycie od razu – już czytając nazwę czujemy ten wyjątkowy zapach, spróbujcie koniecznie!

Dbałość o środowisko powinna być ważnym elementem codzienności każdego z nas, postarajcie się już dziś wprowadzić chociaż jedną zasadę w życie!

 

Kawa wir mleka
Ołówek