Kawa na maturze

Kawa na maturze

Trwają matury, maturzyści pracują na najwyższych obrotach… Ale nie oszukujmy się, codzienna praca i studia również wymagają od nas wysiłku i stałej koncentracji. Dlatego, jeśli jesteś maturzystą, studentem szykującym się do sesji lub po prostu masz przed sobą trudne i wymagające zadanie, powiemy ci, dlaczego powinieneś wypić kawę.

 

Kofeina na ratunek

Kawa, a w zasadzie naturalnie występująca w niej kofeina sprawia, że lepiej nam się pracuje i uczy – dlaczego? Działa ona na receptory adenozyny, odpowiedzialne za uczucie senności w naszym organizmie. To ona powoduje, że jesteśmy bardziej wydolni, dłużej nie odczuwamy zmęczenia oraz nie chce nam się spać. Warto wiedzieć, że kawa działa przez kilka godzin, ale jej najintensywniejsze działanie odczuwamy do około godziny po wypiciu.

Warto też pamiętać , że nasz organizm przyzwyczaja się do działania kawy, dlatego przed okresem, kiedy będziemy potrzebowali jej wzmocnionego działania, warto pić ją w mniejszych dawkach.

 

Kawa na dobry humor!

Dobry humor, odpowiednie nastawienie i rytuał to klucz do sukcesu. Kawa jest pyszna, dlatego odrobina przyjemności przed ciężkim i wymagającym zadaniem pomoże poprawić nastawienie do danego wyzwania. Oprócz tego naukowcy udowodnili, że rytuał pozwala organizmowi na lepsze i szybsze skupianie się. Jeśli za każdym razem, zasiadając do pracy lub nauki, powtórzycie pewien schemat, np. włączenia muzyki, poukładania rzeczy na biurku, zrobienia kawy, organizm będzie wiedział, że to moment wzmożonego skupienia i szybciej wprowadzi się w ten stan. Warto też pamiętać o wyłączeniu niepotrzebnych bodźców – telefonu czy stron w Internecie, które często przysyłają powiadomienia odrywające was od pracy.

Hongkong espresso
Ten pobudzający napój pomoże wam w momentach, kiedy potrzebujecie szczególnej aktywności – jest połączeniem świeżo zaparzonego czarnego naparu oraz herbaty. To właśnie połączenie kofeiny znajdującej się w kawie i teiny w herbacie dodatkowo stymuluje. Odrobina cukru, mleka i czas do pracy!

Jeśli czeka Was okres wzmożonego działania, mamy nadzieję, że wypróbujecie nasze rady, a może macie swoje sposoby na skupienie? Dajcie nam znać na Facebooku!

 

Kawa wir mleka
Ołówek